Elektrický Mercedes-Benz SLS AMG Coupé

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nejvýkonnější supersport s elektrickým pohonem je na světě. Mercedes-AMG startuje s novým modelem SLS AMG Coupé Electric Drive do nové éry: supersportovní vůz s nulovými lokálními emisemi a špičkovou technikou z Formule 1 představuje nejexkluzivnější a nejdynamičtější způsob, jak řídit automobil s elektrickým pohonem.Vůz disponuje čtyřmi elektromotory s celkovým výkonem 552 kW a maximálním točivým momentem 1000 N.m. Kupé s křídlovými dveřmi je díky tomu nejrychlejším elektricky poháněným sériově vyráběným vozidlem na světě: SLS AMG Electric Drive absolvuje zrychlení z nuly na 100 km/h za 3,9 sekundy.

Zcela nová dimenze jízdní dynamiky přesvědčivým způsobem naplňuje příslib značky AMG díky systému AMG Torque Dynamics a rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá kola, které je umožněno individuálním pohonem všech kol.

„Nejnapínavější“ kupé s křídlovými dveřmi všech dob bylo vyvinuto ve vlastní režii společnosti Mercedes-AMG GmbH. Vysokonapěťový akumulátor modelu SLS AMG Electric Drive je výsledkem spolupráce mezi společnostmi Mercedes-AMG a Mercedes AMG High Performance Powertrains z britského Brixworthu. Experti na Formuli 1 z Velké Británie využili přitom své velké know-how s hybridním systémem KERS.

Mercedes-Benz zahájil prodej supersportovního elektromobilu SLS AMG Electric Drive, který byl představen na letošním pařížském autosalonu, také v České republice. Výrobce oznámil, že plánuje vyrobit maximálně 100 ks těchto unikátních vozidel s nulovými emisemi a s ohledem na skvělé výsledky prodeje modelu SLS 63 AMG kupé/roadster v ČR získal český importér možnost nabídnout jeden tento vůz i zákazníkům v ČR. Cena tohoto exkluzivního automobilu je 10.560.000,- Kč.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek