Ženský orgasmus. Máte ho závidět?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Patrně již od známých dětských her „na doktory“ víte, že anatomické rozdíly mezi mužem a ženou jsou více než patrné. Jak se však odlišují dvě rozdílné cesty k vyvrcholení, tedy vaše a její, to může být záhadou. Jak to ty ženy vlastně mají? Mýty a báchorky stranou, pojďte spolu s námi zjistit, v čem se liší ženský orgasmus od vašeho výbuchu vášně a zda jej máte něžnému pohlaví závidět. Ženský orgasmus může být pro nejednoho muže zahalen rouškou tajemství. Ostatně není se čemu divit – co se děje v ženě totiž nemusí být, na rozdíl od muže, na první pohled patrné a viditelné.

Dle biologie rozdíly nejsou

Odborníci se v posledních letech shodují, že přestože ženy a muži mají jinou cestu k vyvrcholení, bývají fyzické projevy výbuchu vášně často podobné. „Přestože ženám může trvat dosažení orgasmu déle než mužům, a existují samozřejmě i další rozdíly, není skutečný orgasmus obou pohlaví natolik odlišný. V obou případech dochází ke kontrakci pohlavních svalů, přičemž intenzita i časové rozvržení stahů bývá stejné,“ informuje Alan Fogel v rámci magazínu Psychology Today.

Ženy si užívají orgasmus opakovaně

Kromě tělesných projevů existuje ale celá řada dalších faktorů, které odlišují vyvrcholení vaší milé od vašeho. Specialitou žen jsou vícečetné orgasmy, které přicházejí často ve vlnách a umožní dotyčné zmítat se ve víru vášně ještě několik desítek minut poté, co vaše uspokojení proběhlo. Máte závidět? Spíše ne, tento typ milostného vyvrcholení totiž prožívá jen minimální část ženské populace. Další zajímavostí je možnost ženské ejakulace, jejíž (ne)existence vám patrně taky už nějakou dobu vrtá hlavou. K vypuzení malého množství tekutiny při ženském orgasmu může opravdu dojít, zpravidla se ale jako v předchozím případě jedná o menšinu příslušnic ženského pohlaví. Nejde přitom o ejakulát v pravém slova smyslu – ženskou variantu spermatu v této řídké tekutině vycházející nejčastěji z pochvy nebo žláz v blízkosti močové trubice rozhodně nehledejte.

Klitoris a jeho sousedi

Ptáte se na další zajímavost ženského vyvrcholení? Vaše drahá polovička má několik možností, jak orgasmu dosáhne. Ženy mohou prožívat orgasmus klitoriální, vaginální či kombinovaný. Specialitou žen je také mentální neboli pocitový orgasmus, který bývá zpravidla vyvolán myšlenkami na sex či silnou emocí. Této znalosti můžete využít při příštích hrátkách. Stimulujte obě ženské erotogenní zóny najednou a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Jak poznáte, že už to přijde

Obecně lze říct, že ženské vyvrcholení je čistě individuální záležitostí. Každá zástupkyně ženského pohlaví se zkrátka liší co do způsobu vyvolání, síly, prožívání a vnějších (zvukových) projevů orgasmu. Vaše drahá může mít „pouze“ zrychlený dech a načervenalé tváře, může se ale také zmítat celým tělem, vzdychat a jinak slastně nahlas projevovat své nadšení. Zde ale pozor na pornografickým průmyslem často rozšířený mýtus, který říká, že když žena nekřičí slastí, asi si milování neužívá. Není tomu tak, zážitky při orgasmu mohou být zkrátka jiné – od slabších stupňujících se vln až po intenzivní milostnou extázi doplněnou radostným křikem. „Scénář k vyvrcholení prožívám většinou podobný, i když někdy se mění jeho intenzita. Během sexu zkrátka stoupá hladina mé touhy až na maximální možnou mez, následně cítím pulzování ve vagíně, pak se vše uvolní a já si užívám pocity nevídané slasti,“ popisuje pocity vedoucí k vyvrcholení zástupkyně ženského pokolení.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek