Nakolik je předehra důležitá?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Probíhají vaše sexuální hrátky stále podle stejného scénáře zhasnout světlo – kalhoty dolů – rychle na věc? Zkuste se zamyslet nad tím, zda by nešlo neustále opakované schéma inovovat. Zvolnit se vyplatí zejména před samotnou akcí, tedy během předehry. Jak je předehra důležitá a co do ní můžete zařadit, se dozvíte na následujících řádcích.

Zahřejte se před postelovou akcí

Důležitost předehry se objevuje zejména u párů, které spolu jsou už nějaký ten pátek a u nichž prvotní milostná nenasytnost jaksi vyprchala. „Zejména s přibývajícím věkem se objevuje nutnost milování trochu okořenit, aby se oba partneři dostatečně vzrušili a užili si maximální uspokojení. A od toho máme předehru,“ shrnuje důležitost předehry americký autor David Strovny ve svém článku The importace of Foreplay. Předehra zkrátka spolehlivě dokáže stupňovat vzrušení a dráždit vaše smysly těsně před samotnou „hrou“. „Hlavně ženy potřebují delší mazlení před samotným sexem, především aby se dostatečně uvolnily a zvlhly. Předkoitální stimulace jim též pomáhá snadněji dosáhnout orgasmu. Mužům zase může dopomoci k posílení erekce. Samotný čas, který předehrou strávíte, je individuální. Odborníci se shodují, že ideální čas pro samotný styk je chvíle, kdy vzrušení obou partnerů vrcholí a je těžké kontrolovat se,“ dodává Strovny. Jinými slovy, když už to zkrátka nemůžete vydržet, přejděte vesele na věc s pocitem, že jste pro vášnivé milování udělali maximum.

Od masáže po orální sex aneb Předehrová stupnice

A co všechno lze považovat za předehru? Odpověď je jednoduchá – prakticky cokoli. Jde o to, dostat se do nálady. Dělejte spolu, co je vám libo a co dráždí vaše smysly až na hranici extáze. Do kategorie předehra lze zahrnout vše od jemných dotyků, erotických masáží, hlazení a líbání až třeba po orální sex. Chvíle před samotným stykem jsou ideální možností pro experimenty a milostné inovace, proto se nebojte do své ložnice přinést trochu svěžích nápadů. Co takhle osvěžit staronový trik s jahodami a šlehačkou na nahém těle? Vynalézavosti se meze nekladou. Bohatě ale postačí také romantická atmosféra a pomalé vzájemné sbližování se. Intimita a příjemné pocity totiž dodávají předehře jakési bonusové body a dělají ji nezapomenutelnou součástí milostného života vás obou.

Sdílejte tento článek na Facebooku