Toyota GT86 na okruhu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Toyota Motor Corporation (TMC) oznámila plány týmu GAZOO Racing na rok 2012, zacílené na zatraktivnění motoristických soutěží a přilákání dalších automobilových nadšenců. TMC si dala za cíl úspěšně oslovit a podpořit novou generaci příznivců automobilového sportu po celém světě. Jednou z aktivit týmu Gazoo Racing je nasazení závodního vozu Toyota GT86 při vytrvalostním 24h závodu na německém okruhu Nürburgring.Závodní tým GAZOO Racing se v rámci iniciativ zaměřených na vývoj stále lepších automobilů již od roku 2007 aktivně účastní vytrvalostního 24h závodu na Nürburgringu, a kromě toho představil modely „GAZOO Racing tuned by MN“1 (GRMN), „G Sports“ (G’s) a další, jejichž prostřednictvím mohou automobiloví nadšenci nahlédnout do světa závodění a ochutnat trochu „automobilového koření“ tak potřebného k rozvoji začínajících závodních jezdců.

TMC letos k propagaci automobilismu využije svůj sportovní model „86“, který jistě přiláká nové řady nadšenců i díky nasazení do 24h vytrvalostního závodu na okruhu Nürburgring a to v termínu 17. – 20. května 2012 společně s modelem Lexus LFA. Obrazový materiál přímo ze závodu bude šířen i prostřednictvím webového přenosu. Na podporu lokálních motoristických akcí v Japonsku pak TMC dále poskytne podporu týmům soutěžícím s modelem 86 v závodní sérii Super Taikyu Endurance Series a v národním japonském šampionátu v automobilových soutěžích (rallye). Obě tyto disciplíny jsou určeny především amatérským jezdcům s ambicemi později se zapojit do vyšších soutěží v motorsportu.

V rámci aktivit týmu GAZOO Racing v roce 2012 se nově zviditelní slogan „I Love Cars!“ (Miluji auta!) na podporu motoristických nadšenců při jejich setkávání na automobilových soutěžích a dalších akcích.

TMC se zúčastní 40. ročníku vytrvalostního závodu 24h Nürburgring, který se bude konat od 17. do 20. května 2012 na tomto německém okruhu. Tým GAZOO Racing se tohoto podniku zúčastní již pošesté. Kromě speciálu Lexus LFA budou nasazeny dvě sportovní Toyoty GT86. TMC se rovněž snaží rozvíjet své zaměstnance na pozadí vývoje stále lepších automobilů například tím, že do závodu aktivně zapojuje vlastní zaměstnance v roli pilotů a mechaniků.

Sdílejte tento článek na Facebooku