Sixt má Mercedesy na zemní plyn

Sdílejte tento článek na Facebooku

Autopůjčovna Sixt ve spolupráci se značkou Mercedes-Benz a společností Pražská plynárenská představily další inovaci – výjimečný projekt Sixt green rent, v jehož rámci pod výstižným mottem „Jezdím levně a ekologicky na zemní plyn“ Sixt pronajímá vozy s CNG pohonem.

CNG neboli stlačený zemní plyn je moderní, ekologicky čistá, ekonomicky výhodná a bezpečná alternativa benzínu a nafty, ale i jiných pohonných hmot jako např. více známého LPG. Výhodou CNG jsou menší dopady na životní prostředí, protože spalováním zemního plynu se do ovzduší uvolňuje výrazně nižší množství škodlivin než spalováním klasických pohonných hmot. Pro motoristy tedy stlačený zemní plyn nabízí ekologičtější, ale také levnější alternativu pohonné hmoty. Jako alternativní palivo pro pohon automobilů je tudíž stlačený zemní plyn stále populárnější.

Všech předností a výhod pohonu na stlačený zemní plyn si je vědoma společnost Sixt, která od října 2009 v České republice (v prvních měsících v pobočce Sixt Praha město – hotel Hilton) pronajímá také vozy s CNG pohonem. Zákazníkům, kteří myslí ekologicky a zároveň ekonomicky, společnost Sixt nabízí vozy Mercedes Benz B 180 NGT (Natural Gas Technology) s CNG pohonem. Tyto vozy jsou ve srovnání s automobily spalujícími klasické pohonné hmoty šetrnější k životnímu prostředí a jejich provoz je také výrazně levnější. Zatímco cena za jeden kilometr s vozem kategorie jako Škoda Superb nebo VW Passat s benzínovým motorem je cca 3 Kč, v případě CNG pohonu se u Mercedesu třídy B snižuje na cca 1 Kč. A aby ekonomická výhoda vozu s pohonem CNG byla ještě zřetelnější, Sixt připravil nižší cenu za jeho pronájem. Cena 800 Kč za den tak bude o 40% nižší než například cena běžně půjčovaných Octávií.

Mercedes-Benz má s výrobou CNG vozidel mnohaleté zkušenosti a ve srovnání s konkurencí nabízí nejširší nabídku vozů na zemní plyn. Stuttgartská automobilka je totiž přesvědčena, že se sníženými emisemi oxidu uhličitého a příznivou cenou paliva je zemní plyn jak z hlediska ekologického, tak ekonomického zajímavou alternativou pro benzín a naftu. Z výsledků rozsáhlé analýzy zpracované výrobcem Mercedes-Benz vyplývá, že celková bilance oxidu uhličitého je u vozu Mercedes-Benz B 180 NGT s CNG pohonem o 20% příznivější než u srovnatelného modelu s benzínovým motorem. Emise oxidů dusíku jsou o 11% nižší a u oxidu uhelnatého dokonce o 54% nižší ve prospěch automobilu se zemním plynem. Díky zaměření na ekologické projekty navázal Mercedes-Benz také partnerství s pražskou ZOO. Zoologická zahrada hlavního města Prahy tak bude rovněž provozovat vozy Mercedes-Benz B 180 NGT s CNG pohonem.

Dalším partnerem společnosti Sixt se v rámci projektu Sixt green rent stala společnost Pražská plynárenská, největší dodavatel energie v hlavním městě Praze.

Společnosti Sixt a Pražská plynárenská spolu se značkou Mercedes-Benz se prostřednictvím projektu Sixt green rent snaží o propagaci a popularizaci stlačeného zemního plynu jako alternativního paliva pro pohon automobilů. Výsledky analýz totiž dokazují, že stlačený zemní plyn neboli CNG je ekologičtější a zároveň levnější alternativou ke klasickým pohonným hmotám.

Sdílejte tento článek na Facebooku