Proslulý ultramaratonský běžec vypráví svůj strhující příběh

Sdílejte tento článek na Facebooku

Charlie Engle se kvůli drogám postupně propadl až na dno společnosti a zdálo se, že tragický konec je neodvratný. Pak mu do života náhle vstoupila jiná vášeň. Vášeň, která mu zachránila život – běhání.

Dokázal mnohé a dostal se mezi světovou špičku extrémních běžců, běhal nejtěžší světové závody a jako první přeběhl se dvěma kolegy Saharu. Ale ani pak se jeho život neubíral klidně a přišel další zvrat – vězení. Naštěstí tu bylo běhání, které mu pomohlo překonat nespravedlivý trest. V knize Ultramaratonec, která právě vychází v češtině, vypráví svůj vlastní životní příběh. Příběh muže, který neuvěřitelnou vůlí a díky pomoci dobrých přátel a rodiny dokázal to, co se na počátku zdálo nemožné… Novinka Ultramaratonec je nejen napínavou četbou, ale také skvělou motivací.

„…Ultrák. Nemohli ani tušit, jak mi ta přezdívka sedí. Běhal jsem celý svůj život, abych něco zjistil a něčeho jiného se zase zbavil. Běhání mi pomohlo překonat desetiletou závislost na kokainu a přes dvacet let mě udrželo střízlivého. Běhání mi zachránilo život – a potom mi dalo život nový,“ píše Charlie Engle. V roce 2007 v produkci Matta Damona vznikl film Přeběhnout Saharu o tom, jak se Engleovi a jeho týmu jako prvním úspěšně podařilo zdolat 7 240 kilometrů napříč Saharou.

 

Sdílejte tento článek na Facebooku