Proč mužům stačí sex a ženy vyžadují lásku?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Mnoho nedorozumění v partnerských vztazích vniká právě na téma sex versus láska. Často vyhledáváte sexuální dobrodružství bez závazků, zatímco ženské protějšky tuto strategii neberou a chtějí víc? Nejste sám, příroda to tak prostě chtěla.Muži a ženy jsou tvory diametrálně odlišnými, a to platí i pro sex. Kořeny rozdílného přístupu k vášnivým hrátkám lze hledat v biologickém nastavení, které platí už od pravěku.

Dědictví minulosti

Muž byl odedávna lovcem, zajišťoval potravu, zatímco žena se starala o teplo rodinného krbu. V minulosti byl muž naprogramován k tomu, aby zajišťoval přežití rodu. Čím? Samozřejmě oplozením co nejvíce ženských partnerek, které by mu na svět přinesly děti. Tím si daný jedinec zajistil co nejširší genetickou základnu svých potomků, kteří by v drsném světě přežili. Žena se naopak stala strážkyní hnízda, vybírala, s kým sdílet lože a hledala životního partnera, který by s ní a potomky zůstal. Vybraného jedince se k sobě snažila připoutat láskou. A z těchto pravěkých pudů vychází také dnešní logické nastavení společnosti – muži hledají sex a ženy lásku. „Žena při sexu nemůže jednat ze stejných pohnutek jako muž, jinak by to nebyla žena. Dívka nepřepadne muže a neznásilní ho, nenavštěvuje vykřičené domy. Muž je prostě zabiják, lovec a samec. Žena je pasivní, opatrná. Dává život a ochraňuje ho. Tak to vždycky bylo,“ vyjadřuje svůj názor jeden z návštěvníků diskusního fóra o vztazích.
Rovnice samozřejmě neplatí takto jednoduše, dědičný odkaz dob minulých si však v sobě neseme všichni.

Na vině je biologie

Mužská touha po sexu plyne jednoduše z přemíry testosteronu. Ten stojí za vaší chutí na postelová dobrodružství. Ženy neoplývají tímto hormonem v takové míře jako vy, proto je i jejich pohled na sex odlišný. „Normální mužský organismus produkuje testosteron asi dvacetkrát více než průměrné ženské tělo. Jinými slovy, muž se cítí po jednom dni bez sexu stejně, jako žena po dvacetidenní milostné abstinenci. A jedinec mužského pohlaví, který tráví na suchu dvacet dní, je na tom srovnatelně jako žena po ročním sexuálním půstu,“ argumentuje ve svém článku Why Men Want Sex and Women Want Love autorka Elena Solomon.

Jinými slovy, muž uvolňuje testosteron pomocí sexu a jeho prostřednictvím se také může do své polovičky eventuálně zamilovat. Ženská část populace je naprogramována považovat milostné hrátky za kulminaci emocionálního vztahu k partnerovi. Také proto potřebují ženy často k sexu důvod (ochranu, lásku, stabilitu). Z výzkumů vyplývá, že muži vyhledávají postelová dobrodružství z důvodů přitažlivosti, snahy užít si, mít orgasmus. Ženy naopak často uvádějí, že k dotyčné osobě cítili náklonnost či lásku, proto vyhledaly milostnou avantýru.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek