Nový Suzuki Swift Sport se očekává ve Frankfurtu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nová generace vozu Suzuki Swift Sport bude představena ve světové premiéře na 64. mezinárodním autosalonu (IAA), který se bude konat ve Frankfurtu nad Mohanem od 13. do 25. září 2011.Suzuki Swift Sport postavený na nové generaci modelu Swift navazuje na úspěšného předchůdce představeného v roce 2006. Swift má i ve standardním provedení důstojný a zároveň sportovní design, který je u novinky dále umocněn agresivními doplňky jako jsou dvoudílná maska chladiče nebo nápadné mřížky kolem mlhových světlometů. Swift Sport tak vyzařuje napětí a vzrušení a slibuje nevšední jízdní zážitky.

Vyšší výkon a nižší spotřebu paliva oproti předchůdci zaručuje atmosférický zážehový čtyřválec M16A o objemu 1,6 litru. Společnost Suzuki tento motor vyvinula speciálně pro Swift Sport stejně jako novou šestistupňovou manuální převodovku. Její použití představuje zásadní pokrok v dynamice a komfortu.
Nový Swift Sport nabídne vynikající stabilitu v zatáčkách a ještě preciznější ovládání díky přepracovanému zavěšení předních i zadních kol.

Vysokou úroveň bezpečnosti zajišťuje mimo jiné lehká, tuhá a náraz absorbující konstrukce karoserie, sedm airbagů včetně kolenního pro řidiče a elektronický stabilizační systém ESP.

Sdílejte tento článek na Facebooku