Audi Urban Concept – studie městského vozu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Audi znovu směřuje k novým horizontům: Audi urban concept je ultralehký vůz s uspořádáním interiéru 1+1 do přeplněných městských ulic. Technickou studii nelze vtěsnat do žádné z konvenčních kategorií. Audi urban concept totiž v radikálně nové koncepci kombinuje prvky závodního vozu, roadsteru, zábavného automobilu a městského vozu.Studie Audi urban concept nevychází z žádného dosavadního modelu. Její vývoj probíhal výhradně podle nekompromisních principů lehké konstrukce, efektivity a downsizingu. Výsledkem je koncepční vůz bez zbytečného kila navíc, jehož účelem je koncentrace na samotnou podstatu sportovní jízdy.

Audi urban concept má elegantní karoserii. Volně stojící kola jsou obklopena ochrannými panely s blikajícími pásy diod LED. Vysoce koncentrovaný design technické studie s dopředu směřujícími liniemi je dynamický a plný emocí. Stylistické vyjádření značky Audi tím získává zcela nový impulz.

Uvnitř je prostor pro dvě osoby, které sedí ve sportovní nízké poloze v mírně stupňovitém uspořádání. Všechny ovládací prvky a materiály podléhají diktátu ultralehké konstrukce a jsou zdrojem naprosto jedinečné senzorické přitažlivosti. Řidič si může přizpůsobit polohu volantu a pedálů vlastní postavě. Do vozu se nastupuje vzadu výklopným víkem. Střechu lze otevřít jejím posunutím dozadu.

Technika studie Audi urban concept odráží veškeré know-how značky, zejména v oblasti ultralehké konstrukce. Interiér je vyroben z uhlíkového kompozitu, který nese spodní rámy obou sedadel. Audi urban concept jezdí na kolech s průměrem ráfku 21 palců.

Pohon obstarávají dva elektromotory e-tron. Ultralehká studie Audi urban concept se tak může pochlubit intenzivním zrychlením. Zdrojem energie je lithium-iontový akumulátor, který je ideální pro delší vyjížďky po městě.

Sdílejte tento článek na Facebooku