Eko Land Rover Defender

Sdílejte tento článek na Facebooku

Land Rover Defender má pro rok 2012 nově připravený dieselový motor o objemu 2,2 litru, který splňuje normy EU5. Nový motor s menším objemem zajišťuje stejný výkon, točivý moment ale také úspornost. Ta z něho činí nejekologičtějšího zástupce z modelové řady Land Rover Defender. U všech variant tohoto modelu přibylo ke stávajícím verzím „S“ a „SE“ dalších pět volitelných sad, nová slitinová kola a ventilované kotoučové brzdy. Land Rover Defender pro modelový rok 2012 využívá původní šestistupňovou převodovku GFT MT82.I přes nižší objem a úroveň emisí dosahuje nový 2,2 litrový motor stejné síly jako jeho předchůdce – 122 koní i točivého momentu 350 Nm. Land Rover Defender má zrychlení z 0 na 100 km/h za 14,7 vteřin. Maximální rychlost byla zvýšena z původních 130 na 145 km/h. Objem emisí se u každého modelu liší. Model Land Rover Defender 90 snížil emise CO2 na 266 g/km a Land Rover Defender 110 a 130 na 295 g/km. Na trhy s normami EU5 bude nový motor uveden s filtrem pevných částic, aby byla zajištěna co nejnižší úroveň regulovaných částic. Zákazníci, kteří chtějí mít větší kontrolu nad spotřebou paliva si mohou vybrat ze tří různých omezovačů rychlosti.

Interiér vozu prošel také několika změnami. Základem přístrojové desky je jedna lišta, která tak zabraňuje nežádoucímu skřípání. Ukazatele poskytují řidiči stručné a jasné informace, které jsou podsvíceny LED diodami. Součástí nabídky je i velmi kvalitní audio systém a přídavný MP3 vstup.

Pro větší individualizaci vozu nabízí Land Rover Defender pro rok 2012 dalších 5 volitelných možností:

Comfort Pack – klimatizace, CD přehrávač s přídavným vstupem a dalšími možnostmi pro větší pohodlí zákazníků

Exterior Pack – maska chladiče a usazení předních světlometů v odstínu Brunel, střecha karosérie a boční nášlapy

Interior Pack – podlaha pokrytá kobercem, částečně kožená sedadla a volant. Zadní úložná síť je součástí výbavy u vozů Station Vagon a Hard Top

Leather Pack – částečně kožená sedadla a volant jsou poprvé k dispozici pro všechny vozy této modelové řady

Off – Road Pack – ABS, vysoce odolné ráfky a tyčová přední ochrana podvozku.

Vysoká přední sedadla byla navržena tak, aby zákazníkovi poskytovala maximální oporu a pohodlí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Pro zvětšení nákladového prostoru se mohou sedadla díky pružinovému skládacímu systému složit. Do modelů 110 Station Vagon a 130 Crew Cab lze namontovat i třetí řadu, která se dá lehce složit a uložit po stranách nákladového prostoru.
Konstrukce Land Rover Defender zůstane rovněž zachována pro rok 2012. V rámci běžné výroby je vyráběno celkem 14 různých verzí vozu. Kromě nich však oddělení Special Vehicle Operations společnosti Land Rover nabízí širokou řadu produktů, které se vyznačují jak standardními úpravami, tak možností individuálních přestaveb.
Nový Land Rover Defender pro rok 2012 bude u všech autorizovaných prodejců Land Rover v České republice dostupný již na podzim tohoto roku.

Sdílejte tento článek na Facebooku