Nový Focus v Detroitu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Na Mezinárodním severoamerickém autosalonu (NAIAS) v Detroitu se ve světové premiéře představuje Ford Focus nové generace.

Focus je první z nové generace globálních modelů Ford nižší střední třídy, založených na společné platformě. Tato platforma vytvoří základ pro až 10 modelů, jejichž souhrnný objem výroby dosáhne v roce 2012 dvou milionů jednotek.

Stylový nový Focus přináší zákazníkům nejmodernější technologie, rozsáhlou výbavu a nejvyšší úroveň dílenského zpracování. Slibuje mimořádně nízkou spotřebu paliva a ještě dokonalejší jízdní vlastnosti.

Výroba nového modelu bude spuštěna v Evropě i Severní Americe koncem roku 2010, zahájení prodeje je naplánováno na první měsíce roku 2011; poté bude následovat Asie, Afrika a Jižní Amerika.

„Nový Ford Focus je jasným důkazem toho, že naše strategie ONE Ford poskytuje zákazníkům po celém světě vynikající produkty, které v sobě shrnují to nejlepší z celé Ford Motor Company,“ řekl prezident a generální ředitel Fordu Alan Mulally.

„Úspory generované novou globální platformou nám umožnily vytvořit cenově dostupný produkt, jehož kvalita, hospodárnost, bezpečnost a technická úroveň překonají očekávání zákazníků,“ dodal.

„Zákazníci po celém světě stále častěji žádají menší automobily s nízkou spotřebou paliva, ale bez ústupků v otázkách stylu, technické vyspělosti a jízdních vlastností,“ vysvětluje Derrick Kuzak, viceprezident skupiny Ford pro vývoj globálních produktů.

„Naše nová generace vozů segmentu C s novým Focusem v čele jasně ukáže, že Ford je připraven na tuto výzvu odpovědět,“ prohlásil Kuzak.

Sdílejte tento článek na Facebooku