Muži dávají přednost slanině před miminkem

Sdílejte tento článek na Facebooku

Muži dávají přednost vůni benzínu nebo smažící se slaniny před vůní novorozeného miminka. Prokázal to výzkum britské agentury OnePoll.

Vůně novorozenců skončila až na 18. místě žebříčku obliby. Slanina byla sedmá a benzín dvanáctý. Na vrcholu popularity se umístila vůně čerstvě upečeného chleba, za ním následovaly čerstvě povlečená postel a posekaná tráva.

Poměrně vysoko se umístila kupodivu i vůně smažené ryby s hranolky a pečené maso. Méně překvapivá je pak obliba vůně čerstvé kávy.

Ženy také považují za příjemnou vůni chleba, trávy a čerstvého povlečení. Za nimi však následují květiny a vanilka. Nejhorší vztah pak mají k zápachu zvratků, pachu nemytého těla a veřejných záchodků. Z „domácích“ pachů jsou nejméně populární popelnice, mokří psi, cigarety a smradlavé nohy.

Průzkumu agentury OnePoll se podle listu Daily Telegraph zúčastnily čtyři tisíce Britů. „Vůně nám mohou připomínat věci minulé a přenášet nás do šťastných chvil nebo nám připomínat milovanou osobu. Mohou nás utěšovat. Vztah mezi vůněmi a pamětí je velmi silný a to, jak na různé vůně reagujeme, je proto velmi individuální,“ vysvětluje renomovaná psycholožka Dr. Pamela Daltonová.

Mezi dvacet nejoblíbenějších vůní mužů patří i levandule, jablka, borůvkový koláč a vůně zapálené sirky. U žen zase zabodovala vůně deště, ale do první desítky se dostaly i čokoláda a děti.

Podle výsledků studie 92 procent žen ví, že některé vůně jim mohou zvednout náladu. U většiny z nich za to prý může spojení s nějakým šťastným zážitkem z dětství.

Další zajímavý rozdíl mezi muži a ženami je v tom, že 54 procenta mužů by klidně kolegovi řeklo, že se potřebuje vysprchovat. U žen by tělesný zápach také vzbudil negativní odezvu, ale dvě třetiny žen by se nikdy neodvážily kolegu na pach upozornit.

Sdílejte tento článek na Facebooku