Škoda Yeti autem roku 2010

Sdílejte tento článek na Facebooku

Škoda Yeti získala titul „Auto roku 2010 Klubu motoristických novinářů v České republice“. Rozhodla o tom nezávislá odborná porota složená z 37 novinářů na včerejším gala večeru v Praze, u příležitosti vyhlášení výsledků ankety.

První české SUV bylo v ČR uvedeno na trh v polovině července letošního roku. K dnešnímu dni se jen v České republice pro vůz Škoda Yeti rozhodlo více než 2 400 zákazníků (13 500 celosvětově). Již po třech měsících od uvedení modelu Yeti na trh v ČR si vůz drží pozici neprodávanějšího automobilu v segmentu SUV. V Rakousku a Švýcarsku získala nová Škoda Yeti prestižní ocenění Zlatý volant magazínu Auto Bild. Nejčerstvějším vítězstvím je pak titul Auto Trophy z Německa za čtenáři nejoblíbenější importovaný terénní vůz.

Škoda Yeti zvítězila se ziskem 223 bodů a s přehledem porazila v tvrdé konkurenci vozy Opel Astra (164 bodů), Mercedes Benz třídy E (143 bodů), BMW X1 (136 bodů) a Volkswagen Polo (134 bodů). V prvním kole se ankety zúčastnilo celkem 34 vozů napříč širokým spektrem značek, které byly na český trh uvedeny v období od 21. října 2008 do 31. prosince 2009.

Při posuzování jednotlivých kandidátů se hodnotí celková konstrukce a design, bezpečnost, hospodárnost, jízdní vlastnosti a chování na vozovce, plnění ekologických norem, cena atd. Jedním z kritérií umožňující porovnání vozidel nejrůznějších tříd a kategorií je value for money – hodnota získaná za vynaložené peníze.

Sdílejte tento článek na Facebooku