Ford Focus jezdí za 7,3 l/100 km

Sdílejte tento článek na Facebooku

Ford Focus RS, nejrychlejší sériově vyráběný model v historii evropského Fordu, přidal do seznamu svých pozoruhodných parametrů také jeden překvapivý údaj – průměrnou spotřebu jen 7,3 l/100 km. Tato působivá hodnota, jedna z nejlepších v dané kategorii, byla dosažena v rámci sedmého ročníku britského „eko-maratonu“.

Soutěžící jsou zde hodnoceni podle toho, o kolik dokážou snížit spotřebu paliva ve srovnání s oficiální hodnotou kombinované spotřeby, kterou udává výrobce vozu. Focus RS, poháněný přeplňovaným motorem 2,5 l o výkonu 224 kW, spotřeboval na soutěžní trase o délce 579 km jen 40,9 l benzínu, což oproti udávané spotřebě představuje zlepšení o 28 procent.

Za volant usedl britský motoristický novinář Jeremy Walton, který v cíli dvoudenního klání prohlásil: „Toto je zatím nejrychlejší silniční Ford RS, ale je také nejhospodárnější. Ukázalo se, že s trochou sebeovládání lze i takto silný sportovní vůz používat v běžném provozu bez obav z horentních účtů za benzín.“

Len Urwin, manažer vývoje pohonných jednotek ve Ford Team RS, dodává: „Focus RS byl od začátku navrhován s cílem oslovit jak srdce zákazníků, tak jejich rozum. Tento výsledek ukazuje, že naše snaha byla úspěšná – Focus RS je praktický automobil pro každý den a přitom stále pokračuje ve čtyřicetileté tradici vzrušujících a rychlých sportovních vozů RS.“

Poznámka: Metodika měření spotřeby pohonných hmot se řídí evropskou směrnicí EU 80/1268/EEC. V jiných částech světa se spotřeba paliva zjišťuje jinými postupy, proto se hodnoty uváděné v jednotlivých regionech mohou navzájem lišit.

Sdílejte tento článek na Facebooku