Čeká nás hybridní kupé Honda CR-Z

Sdílejte tento článek na Facebooku

Na autosalonu v Ženevě 2010 představí značka Honda evropskou verzi hybridního kupé Honda CR-Z. Evropská verze se vyznačuje uspořádáním sedadel 2+2 a linkou s osmi LED diodami pro celodenní svícení v předních světlometech. Zákazníci, kteří si koupí CR-Z, budou mít příležitost řídit sportovní vůz, který kombinuje paralelní hybridní systém se 6-stupňovou manuální převodovkou. Kombinací 1,5-litrového spalovacího motoru a hybridního systému IMA dosáhne CR-Z nižších hodnot emisí při zachování požitku z dynamických jízdních vlastností. Flexibilita tohoto systému umožnila, že jej lze použít s manuální převodovkou umožňující řidičům využít optimální průběh točivého momentu při zachování nízké spotřeby paliva, a to pouze 5,0 l/100km.

Honda CR-Z je vybavena systémem pohonu se třemi režimy, který poskytuje řidiči více možností a usnadňuje každodenní používání vozidla. Umožňuje řidiči zvolit si jeden ze tří režimů jízdy, které se liší různým nastavením charakteristiky škrticí klapky, charakteristiky řízení, dobou do vypnutí motoru při zastavení, řízením klimatizace či úrovní podpory poskytované systémem IMA. Díky tomu si může řidič zvolit, zda chce co největší radost z jízdy, co nejnižší spotřebu nebo zda požaduje rovnováhu mezi oběma faktory.

Jestliže řidič s vozem CR-Z vyjede z města a chce si jízdu opravdu vychutnat, může automobil přepnout do režimu SPORT. V hustém provozu, kdy je dynamická jízda nemožná, lze zvolit režim ECON, který upřednostňuje nízkou spotřebu paliva. Ve všech ostatních případech je možné automobil používat v režimu NORM, který nabízí rovnováhu mezi výkonem, spotřebou a emisemi, a který je vhodný pro většinu jízdních režimů.

Podsvícení ukazatele rychlosti jízdy funguje na stejném principu jako u modelu Insight. Jeho úkolem je pomoci řidiči k úspornější a ekologičtější jízdě. Kromě pomoci při ekologické jízdě je podsvícení přístrojů na palubní desce u modelu CR-Z spojeno také s různými režimy systému pohonu. V režimu NORM je ukazatel rychlosti podsvícený modře, v režimu ECON je barva rovněž modrá, (při úsporné jízdě se mění na zelenou a vedle displeje se rozsvítí zelená květina). Pokud je ukazatel rychlosti podsvícen červeně, znamená to, že Honda CR-Z je provozována v režimu SPORT.

Prodej modelu CR-Z bude na evropských trzích zahájen od poloviny roku 2010.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek