BMW řady 2 Cabrio a Coupé – dravé, sportovní a luxusní

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nové modely, jejichž představení je naplánováno na červenec 2017 se vyznačují dravým designem přídě, standardně dodávanými LED světlomety, dalšími vylepšeními interiéru a novými službami konektivity. A nabízejí také sportovní jízdní vlastnosti, které jsou zásluhou pohonu zadních kol, pracujícího v tandemu s efektivními motory. Zákazníkům bylo zatím dodáno více než 140 000 kusů těchto dvou modelů, vyráběných v továrně BMW v Lipsku. Největšími trhy jsou USA, Velká Británie a Německo.

Oba modely jsou nyní standardně vybaveny bi-LED světlomety. Známý vzhled se dvěma dvojicemi kruhových světlometů zde byl interpretován v šestiúhelníkové formě, která dotváří modernější vzhled. Se zvětšenými ledvinkami masky chladiče vypadá příď nových modelů širší a působí sportovnějším dojmem. Stejně tak i záď má svalnaté tvary a jednodílná zadní světla s typickým uspořádáním do tvaru písmene L protaženého do boků.

Interiér nového BMW řady 2 se vyznačuje novým designem palubní desky, který zdůrazňuje orientaci na řidiče a dále podtrhuje celkový dojem kvality. Interiér teď působí prostorněji, kultivovaněji a přehledněji. Elegantní design je podtržen celou řadou detailů, jako je kontrastní prošívání, vysoce lesklý černý povrch středového panelu a chromované prvky na ovládacích panelech ve dveřích.

Kromě standardního provedení jsou i Coupé a Cabrio BMW řady 2 dostupná také ve variantách Luxury Line, Sport Line a M Sport. Modelová řada zahrnuje rovněž zástupce automobilů BMW M Performance – BMW M240i/M240i xDrive.

Centrální displej o vysokém rozlišení a úhlopříčce 8,8 palce je v případě objednání navigačního systému Professional vybaven možností dotykového ovládání. Modely nové generace přinášejí možnost bezdrátového nabíjení kompatibilních telefonů pomocí indukční dobíjecí přihrádky a prostřednictvím navigačního systému BMW lze přistupovat ke službě Apple CarPlay. Vestavěný WiFi hotspot pak nabízí internetové připojení až pro deset zařízení.

Pro BMW řady 2 Coupé a BMW řady 2 Cabrio je k dispozici široká paleta tří-, čtyř- a šestiválcových motorů o výkonech od 100 kW/136 k až po 250 kW/340 k (kombinovaná spotřeba paliva: 8,3–3,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 189–101 g/km).

BMW řady 2 Coupé ve variantách M240i a 220d lze objednat jak s pohonem zadních kol, který nabízí neobyčejné zážitky z řízení, tak i s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive. Zákazníci BMW řady 2 Cabrio si mohou objednat pohon xDrive pro variantu M240i.

Sdílejte tento článek na Facebooku