Vraždu u katedrály vyřeší Popel Londýna

Sdílejte tento článek na Facebooku

Strhující krimi v historických kulisách Londýna vychází konečně v češtině. Andrew Taylor, nejuznávanější britský autor žánru historické krimi, ve svém novém románu Popel Londýna od první stránky vtáhne čtenáře do napínavého příběhu, který se odehrává v Londýně v roce 1666.

Plameny dosud největšího požáru v historii Londýna zachvátily katedrálu sv. Pavla a odkrývají tajemství, která měla zůstat skrytá. Uprostřed chaosu je nalezena mrtvola muže se svázanýma rukama za zády a bodnými ranami na krku. Jak ale najít vraha, když většina obyvatel sama bojuje o přežití? Všemu přihlíží James Marwood, syn odsouzeného zrádce a neochotný vládní informátor, který je donucen pachatele najít. Marwood je brzy vehnán do mimořádného nebezpečí, ale i náruče záhadné mladé ženy, kterou před plameny zachránil. Řádění vraha však ještě není u konce a další oběť na sebe nenechá dlouho čekat.

Čeští čtenáři tvorbu Andrewa Taylora dobře znají – Anatomie duchů, Malý Američan, Němý… Krimi romány svému autorovi přinesly řadu úspěchů a literárních cen, například je několikanásobným držitelem prestižního žánrového ocenění „Daggers“ (dýky), které každoročně uděluje britská asociace autorů detektivek.  Kromě historických detektivek a psychologických thrillerů píše Taylor také literaturu pro děti a mládež a různé kritiky či eseje o detektivním žánru.

 

Sdílejte tento článek na Facebooku