Suzuki Splash – facelift

Sdílejte tento článek na Facebooku

Suzuki Splash, uvedený na český trh v roce 2008, prošel během čtyř let prodeje postupně několika menšími úpravami. Nyní přichází tento kompaktní městský vůz s výbornou ovladatelností a nízkou kombinovanou spotřebou (4,7 l/100 km) s modernizací vzhledu.Na první pohled zaujme nově řešená kapota motoru a dvoudílná mřížka chladiče, které vozu dodávají ještě přátelštější výraz, než tomu bylo dosud. Přepracovanou příď doplňuje dynamicky řešený nárazník s mlhovými světlomety nově uloženými do trojúhelníkových modulů. Zajímavým designovým doplňkem, který oživuje záď vozu, jsou průduchy v rozích zadního nárazníku.

Úpravou designu došlo k mírnému nárůstu vnějších rozměrů. Na délku se Splash zvětšil o 60 mm na celkových 3775 mm. Stále tak zůstává kompaktním společníkem nejen do města, který posádce nabízí velkorysý a komfortní vnitřní prostor.

K vozu Suzuki Splash neodmyslitelně patří výrazné a líbivé barvy, ke kterým nově přibyla zářivě modrá (Sparkling Blue) a přitažlivě elegantní hnědá (Bison Brown).
V interiéru se modernizace projevila novou paletou barev sedáků a v závislosti na zvoleném odstínu také možností decentně olemovat středový panel kontrastní barvou.
Současně s uvedením modernizovaného Suzuki Splash byla zavedena zcela nová specifikace GA/AC, která snížila základní cenu modelu pod magickou hodnotu dvou set tisíc korun.

Ačkoliv se jedná o výbavu základní, obsahuje dva čelní airbagy, ABS, centrální zamykání, a dokonce manuální klimatizaci a elektrické ovládání předních oken. Suzuki Splash GA/AC poháněný litrovým zážehovým motorem o výkonu 50 kW s duálním variabilním časováním ventilů je nabízen za 199.900 Kč.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek