Seat Cupra – ryzí esence značky

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nová Ibiza CUPRA představuje ryzí esenci značky SEAT. Působivý design, vysoký výkon a nejmodernější technika vytváří z nového modelu Ibiza CUPRA nejdynamičtější vůz ve své třídě. Ibiza CUPRA je díky svému kompaktnímu formátu a vysoké úrovni funkčnosti dynamickým vozem pro každodenní provoz, který přináší řidiči skutečné potěšení z jízdy. Výkony jsou fascinující – zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 6,9 sekundy a nejvyšší rychlost je 228 km/h. Průměrná spotřeba paliva zůstává přesto na pozoruhodně nízké hodnotě 5,9 l/100 km. S uvedením na trh se počítá v únoru 2013.Začíná nová kapitola úspěšného příběhu. První generace modelu Ibiza CUPRA vyjela na silnice v roce 1997 a od té doby se modely CUPRA proměnily v ikonu značky SEAT. Další kapitolu tohoto příběhu bude psát nová Ibiza CUPRA s výkonem 132 kW/180 k, sedmistupňovou převodovkou DSG, elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS a vysokovýkonnou brzdovou soustavou. Nová Ibiza CUPRA se může pochlubit jak vysokou úrovní techniky, tak i rozsáhlou výbavou s inovativními detaily. Mezi ně patří například na přání dodávaný přenosný multimediální systém s dotykovým displejem (SEAT Portable System), který kombinuje funkce navigačních a zábavních systémů a je vyjímatelný pro použití mimo vozidlo.

Inovativní motor 1.4 TSI překypuje navzdory svým kompaktním rozměrům nejmodernější technikou, jako je například dvojité přeplňování kompresorem a výfukovým turbodmychadlem v kombinaci s přímým vstřikováním benzinu. Nejvyšší výkon 132 kW/180 k a maximální točivý moment 250 N.m zaručují výjimečně dynamické a kultivované jízdní výkony, zatímco zvukový generátor ve výfukové soustavě dodává vozu jedinečný sportovní zvuk. Sedmistupňová převodovka DSG s extrémně rychlým řazením může být nyní ovládána pádly pod volantem.

Podvozek modelu Ibiza CUPRA je sériově vybaven 17“ koly z lehké slitiny, která v kombinaci s nižší světlou výškou a sportovně naladěným odpružením přispívají k maximální agilitě a preciznosti. Alternativou sériových vysokovýkonných brzd je brzdová soustava AP Racing Performance. Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS potlačuje sklon k nedotáčivosti a zlepšuje ovladatelnost při rychlém průjezdu zatáčkou. Součástí sériově dodávaného bezpečnostního paketu modelu Ibiza CUPRA je rovněž elektronicky řízený stabilizační systém ESP zahrnující asistenta pro rozjezd do kopce. Ibiza dosáhla nejvyššího pětihvězdičkového
hodnocení v nárazových testech Euro NCAP.

Expresivní design vyjadřuje na první pohled neobyčejný charakter nové Ibizy CUPRA, dynamického kompaktního vozu, jehož tvary s dobře vypracovanými „svaly“ vyzařují solidnost konstrukce. Nová tvář zdůrazňuje svou širokou maskou chladiče a velmi efektními otvory pro přívod vzduchu šířku, robustnost a výkon nové Ibizy CUPRA. V sofistikovaném designu předních světlometů se odráží značná pozornost věnovaná pečlivému zpracování detailů vozů SEAT. Hranaté linie sériově dodávaných bi-xenonových světlometů jsou typické pro nový designérský styl značky SEAT a zároveň jsou perfektně začleněné do sošných tvarů
Ibizy. Světlomety LED pro denní svícení sledují linii předních světlometů a vytvářejí jedinečný světelný podpis, stejně jako zadní svítilny LED. Bi-xenonové světlomety poskytují dokonalé osvětlení, zatímco do velkých mlhových světlometů je integrována funkce světel pro odbočování.

Profil třídveřového kupé oživují ostře definované linie a hrany a jeho dynamiku podtrhují svalnatá zadní ramena a exkluzivní 17“ kola. Leskle černá vnější zpětná zrcátka vytvářejí jasný kontrast s lakem karoserie modelu Ibiza CUPRA. Mohutná záď zdůrazňuje zvláštní postavení Ibizy CUPRA jako nového měřítka pro kompaktní vozy. Její široký nárazník rámuje masivní, matně černý difuzor, v němž je vyvedena koncovka výfuku lichoběžníkového tvaru.

Emocionální síla vnějšího designu nalézá pokračování v interiéru modelu Ibiza CUPRA s extrémně minimalistickou a jasně strukturovanou přístrojovou deskou. Atmosféra výjimečné kvality a preciznosti řemeslného zpracování je výsledkem důsledného zaměření značky SEAT na detaily. Nový sportovní volant je vybaven logem CUPRA a pádly pro manuální řazení převodovky DSG, které jsou v dosahu řidičových prstů. CUPRA je navíc vybavena unikátními sportovními sedadly, která mohou být na přání čalouněná kůží ve dvou barevných odstínech.

Na českém trhu se Ibiza Cupra objeví v průběhu měsíce března 2013.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek