Romantické okružní plavby jsou trendy

Sdílejte tento článek na Facebooku

O tom, že Češi rádi objevují nové věci, svědčí v posledních letech nárůst prodeje okružních plaveb. Na Vánoce se stávají vhodným dárkem a na Nový rok ideálním unikátním místem, kde jej oslavit. Pokud vás dosud odrazovala složitá doprava k přístavům, i to už je minulostí – až k luxusním lodím do italského Janova a Savony nově míří autobusy.Zájem o okružní plavby prudce roste. Ročně jde o nárůst klientů až o třicet procent.
Poslední dobou je trend, že lidé dávají plavby svým blízkým jako zážitkový dárek, zejména k výročím nebo právě Vánocům.

Letos jsou velice populární zejména plavby v Karibiku. Mezi ty dostupnější patří plavby z Janova na Kanárské ostrovy a po západním Středomoří. Ze vzdálenějších plaveb jsou oblíbené okružní plavby do Asie, Jižní Ameriky a Spojených Arabských Emirátů. Obecně se dá říci, že lidé míří v tomto období zejména za dobrým počasím. Také ceny jsou příznivé – cena za osobu ve čtyřlůžkové kajutě začíná na necelých 20 tisících za týdenní plavbu a děti jsou často zdarma.

A na jakou plavbu se tedy vydat letos na Vánoce či Silvestra? Tajný tip je plavba zbrusu novou lodí Costa Diadema, která je největší lodí pod italskou vlajkou a pluje ze Savony do Marseilles, Barcelony, Cagliari, Civitavecchiy, La Spezii a zpět do Savony. Příležitost zažít tolik vánočně vyzdobených měst za sedm dnů se vám jen tak nenaskytne!

Samotným zážitkem je ovšem i loď samotná. Costa Diadema se pyšní 14 palubami a pojme 3 724 pasažérů, pro které jsou tady určeny 3 bazény, 8 vířivek, velký lázeňský areál, 15 barů, cukrárna, velká knihovna, divadlo, kasino, 4D kino, rockový klub, herní areál s videohrami či simulátorem Formule 1, nechybí dětský koutek, nákupní centrum a další atrakce, díky nimž byste několik dlouhých dnů nemuseli ani vytáhnout nohu z postele, tedy vlastně z paluby…

Sdílejte tento článek na Facebooku