WRC 2017 přináší změny v regulích. Hyundai s novým speciálem.

Sdílejte tento článek na Facebooku

Tým Hyundai Motorsport vstoupí do sezóny FIA World Rally (WRC) 2017 se zbrusu novým Hyundai i20 Coupe WRC. Vůz, který splňuje veškeré nové technické předpisy WRC, byl slavnostně předveden během tiskové konference na Autodromo Nazionale Monza v Itálii.Pro druhý tým letošní sezóny představuje třídveřové kupé i20 WRC již třetí vůz od debutu v mistrovství v roce 2014. Do čtvrté sezony hodlá tým vstoupit s ambicí útočit na nejvyšší příčky.

Od sezóny 2017 začínají platit nová pravidla, která mají zvýšit diváckou atraktivitu celého šampionátu. Změny se týkají převážně aerodynamických a jízdních vlastností vozů. Došlo také k navýšení výkonu z 300 na 380 koní a zároveň ke snížení hmotnosti vozů.

„Míříme do nové éry WRC. Jde o největší změnu pravidel za poslední dobu. Byla to pro nás výzva, se kterou jsme se utkali s nadšením, protože je to zároveň příležitost ukázat, co jsme se za uplynulé tři roky naučili. Všechny týmy začínají od nuly na stejné startovní čáře. Po druhém místě v letošní sezóně chceme v té příští zabojovat o nejvyšší příčku a jsme si jistí, že i20 kupé WRC nám k tomu velmi pomůže,“ uvedl šéf týmu Michel Nandan.

Pro sezónu 2017 tým nechystá žádné změny v jezdeckém obsazení. Za volant speciálu budou opět usedat Thierry Neuville, Dani Sordo a Hayden Paddon. Nová pravidla umožní týmům nasazovat až tři posádky v jedné soutěži. Všichni zmínění jezdci tak pojedou v jednom týmu nazvaném Hyundai Mobis Shell World Rally Team.

Sdílejte tento článek na Facebooku