Putovní výstava Wild Wonders of Europe v Praze

Sdílejte tento článek na Facebooku

Mezinárodní výstava více než 100 velkoformátových fotografií z dílny 69 fotografů představí přírodní skvosty 48 zemí Evropy v době od 22. 6. do 22. 8. 2010 na Alšově nábřeží v Praze 1. Projekt Wild Wonders of Europe je mezinárodní putovní výstavou velkoformátových fotografií, která poukazuje na křehkost a nenahraditelnost naší planety. Jsou zde impozantním způsobem zachyceny přírodní scenérie a jedinečnost fauny a flory Evropy. Záštitu nad touto unikátní expozicí, jež je součástí oslav Mezinárodního roku biodiverzity 2010, převzali premiér Jan Fischer a ministryně životního prostředí Rut Bízková.

Projekt byl ve světové premiéře zahájen 27. května v Haagu, za osobní účasti její královské výsosti nizozemské princezny Irene, 4. června následuje italský Janov a 22. června Praha. V průběhu let 2010 – 2012 by měl postupně procestovat Evropu, Severní Ameriku a Čínu.

Vystaveno bude 100 fotografií přírody v životní velikosti z dílny týmu 69 nejlepších evropských fotografů divoké přírody. Vybíralo se tak z jedinečné kolekce téměř 200 tisíc fotografií pořízených za posledních cca 15 měsíců ve všech 48 zemích kontinentu speciálně pro účely tohoto projektu. Každá evropská země je zastoupena minimálně jednou fotografií a mnoho dalších je k vidění na www.wild-wonders.com. Jedná se o největší dosud uskutečněnou iniciativu na ochranu přírody založenou na fotografiích.

Sdílejte tento článek na Facebooku