Podzim ve znamení turistiky, cyklistiky a relaxace – zkuste rakouský Leogang

Sdílejte tento článek na Facebooku

Po prosluněném létu, kdy jsme strávili dovolenou na mořské pláži nebo břehu jezera, přicházejí chladnější dny, které lákají k větší fyzické aktivitě a různým druhům náročnějších sportů. Ať je to horská turistika nebo adrenalinové traily, po celodenní námaze oceníme relaxační idylu a saunové či aromaterapeutické rituály. Vše na jednom místě nabízí hotel Puradies v rakouských Alpách.

Hotel Puradies v rakouském Leogangu leží na alpském svahu obklopen horskými pastvinami, kolem se tyčí vrcholky Alp. Velmi důmyslně se tu snoubí tradiční horský styl a moderní trendy. Celý komplex, který se rozkládá na 300 000 metrech čtverečních, je citlivě zasazen do okolní přírody a nové wellness toto propojení ještě více zdůrazňuje. Když toužíte po úplném soukromí, volte luxusní horské chaty, které se nacházejí v hotelovém komplexu. Každá je jiná, má svou vlastní terasu s posezením a budete ji mít jen pro sebe. Romantiku vám zaručí krb, relaxaci sauna a když budete chtít, objednáte si snídani nebo večeři přímo do své chaty.

Na kole i pěšky, na vrcholky lanovkou

Leogang uspokojí náročné turisty či bikery, ale také začátečníky, sváteční chodce a nadšené golfisty. V Leogangu leží Epic Bikepark, který obsahuje tratě pro downhill, freeride, skoky a další adrenalinové možnosti. Začátečníci mohou zkusit, co už dovedou, v Riders Playground na dolní stanici lanovky, která jezdí na vrchol Asitz. Turisté ji ocení před vycházkou po okolních stezkách, kterých je tu na čtyři sta kilometrů. Pro zkušené je tu tisíc sportovních lezeckých tras a nechybějí ani feraty. „Na vyznavače horské turistiky tady čeká na 400 kilometrů turistických cest. Běžci i milovníci nordic walkingu ocení 120 km dlouhou síť stezek s 18 výškovými trasami. Pro horolezce bude výzvou na 1 000 lezeckých tras a 10 ferrat. A hned tak něco se nevyrovná našemu Bikeparku, v němž najdete 720 kilometrů tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 kilometrů údolních cyklistických stezek. Pro odvážlivce je tu pak nejdelší a nejrychlejší skluzavka na světě nazvaná Flying Fox XXL,“ vyjmenovává Michael Madreiter, spolumajitel resortu Puradies v rakouském Leogangu. V hotelu Puradies jsou na bikery připraveni, a tak tu lze najít nejen garáže pro kola a možnosti servisu od čištění po drobné opravy. Lze si tu půjčit horská elektrokola a zakoupit potřebné vybavení ve sportovním obchodě. V hotelu jsou vítány děti, které tu mají hernu, malou ZOO a oboru pro hry. Nemusíte nechat doma ani domácí mazlíčky, i ti jsou tu vítáni.

Novinka letošního podzimu: Lanovky Leoganger Bergbahnen jsou v nepřetržitém provozu až do začátku lyžařské sezóny, a díky tomu si mohou turisté i cyklisté ještě dlouho užívat prodloužené túry i akční sjezdy. Hosté resortu Puradies získají při ubytování kartu Saalfelden Leogang Card, s níž mají na lanovkách dvě jízdy denně zdarma!

Relax v nebeském stylu

Propojení s přírodou a naprostou relaxaci si vychutnáte v rozšířeném wellness areálu. Nový prostor se otevřel se začátkem letošní letní sezóny a má co nabídnout. Vnitřní bazén propojený vstupem s venkovním je jen začátek. Zaplavat si a přitom se kochat výhledem na horské louky je lázeň pro duši už samo o sobě, to jsme ale teprve na začátku. Spousta lehátek a odpočinkových zón pod baldachýny, se závěsnými houpačkami a nadýchanými polštářky vybízí k poležení. Hned vedle jsou místnosti pro cvičení jógy, které mají rovněž obrovské prosklené stěny, ty se ale navíc dají otevřít, a tak můžete cvičit v přímém propojení s okolní přírodou. Hned vedle je totiž odpočinkový trávník a biotopové jezírko, kde se můžete ochladit po pobytu v sauně. Tu si dopřejete v saunovém domě, kam se z bazénového světa dostanete propojovací chodbou. Zvenčí nenápadná alpská chalupa, uvnitř ale najdete několik druhů saun, infračervenou kabinu, parní lázeň a odpočívárnu, která je nejen prohřátá, ale také provoněná bylinkami, z jejichž speciálních směsí si můžete na místě připravit výborný čaj. Vypijete si ho třeba v podkroví na lehátku, nebo si vyjdete ven, kde je stále k dispozici horská scenérie, která se nikdy neomrzí.

Rajská zahrada ve světě wellness, která je prodlouženou rukou přírody – tak se mluví o nově otevřených lázních Heaven Spa Puradies. Rozkládají se na ploše 1 500 m² a v ničem si nezadají s unikátní architekturou hotelu, jehož chloubou je dvoupodlažní bar & lounge FREIRAUM z 16 000 dubových kostek, za což resort získal cenu IF Design Award. Jedinečné prosklené panoramatické sauny a kouzelné přírodní koupací jezírko na louce mezi vysokými okrasnými trávami doplňuje venkovní bazén, do něhož je vstup prosklenou stěnou z vnitřního bazénu. Ten i budova lázní (v níž je i dětský bazén, designové odpočívárny připomínající relaxační ostrůvky, fitness centrum a místnost pro jógu) jsou pečlivě zasazeny do krajiny. Stěny i střechy, po nichž se můžete procházet, jsou ozeleněné. Ekologická geotermální energie a prosklené plochy dokonale zachycují světlo i blízkost Alp a vytvářejí útulnou atmosféru, stejně jako zážitková restaurace Ess:enz oceněná dvěma kuchařskými čepicemi podle Gault Millaua, z níž máte nerušený výhled na panorama hor a západ slunce.

Pohoda na duši i v žaludku

Nově otevřená restaurace ESS:ENZ je přímo nad bazénovým světem a její styl je vyladěn do nejmenších detailů. Kromě toho umožňuje i posezení venku s výhledem na horské masivy. Krále kuchyně je tu Albert Dschulnigg, jehož bezprostřední přístup a osobitý styl při přípravě pokrmů dodává jídlu ještě něco navíc kromě skvělé chuti a bezvadného stylingu. Albert používá čerstvé regionální produkty, jejichž velká část pochází přímo z bio statku rodiny Madreiterových, vlastníků hotelu Puradies. Dodává například zeleninu, ovoce, vejce nebo maso v bio kvalitě. Pro zájemce je k dispozici i kuchařská škola „Madreiter Cooking“, kde se účastníci seznámí s původní salcburskou kuchyní a místními specialitami. Kromě to je spousta dobrot připravena i v hotelovém obchůdku, který nabízí sýry, marmelády, likéry či rakouská vína. Gurmánské zážitky si můžete dopřát i během pobytu venku: „Nevšedním zážitkem je kulinářská túra na elektrokolech, kdy si můžete cestou odpočinout na některé z gurmánských zastávek a ochutnat regionální speciality,“ uzavírá Michael Madreiter.

 

Sdílejte tento článek na Facebooku