Veletrh Sběratel je před námi

Sdílejte tento článek na Facebooku

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě bude letos ještě větší. Přijede o 20 % více vystavovatelů než v minulých letech a organizátoři očekávají také větší návštěvnost. Na veletrhu bude mít premiéru sběratelská bankovka s Janem Saudkem, investiční mince Český lev s hologramem a dorazí i slavná „četnická kachna“ Citroën 2CV, který na veletrhu oslaví 75. narozeniny.

Přesně 35 vystavovatelů, kteří se v Praze představí vůbec poprvé, hlásí letošní ročník mezinárodního veletrhu Sběratel. Přidají se tak k více než dvěma stovkám firem, jež se na výstaviště PVA Expo vracejí pravidelně. Sběratel tam letos proběhne v termínu od 8. do 9. září. Do Prahy přivezou poštovní známky, mince, medaile, bankovky, pohlednice, historické cenné papíry a další sběratelský materiál.

Sběratele se účastní významní dealeři a aukční domy z domova i ze zahraničí. Po pandemii se do České republiky vrací například čínská mincovna China Gold Coin Group, vůbec poprvé se bude na veletrhu vlastní expozicí prezentovat Státní tiskárna cenin. Po delší odmlce se Sběratele účastní poštovní správa a mincovna z Vatikánu. V Praze plánuje v premiéře uvést novou emisi papežských mincí.

Veletrh tradičně doprovází bohatý doprovodný program. Mimo jiné na něm bude možné koupit 0 euro souvenirovou bankovku věnovanou fotografovi Janu Saudkovi, která tak doplní žádané sběratelské bankovky s Karlem Gottem, Jiřinou Bohdalovou nebo skupinou Olympic vydané v minulosti.

Sdílejte tento článek na Facebooku