Opel Meriva získal Zlatý volant 2010

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nový Opel Meriva vybojoval prestižní trofej Zlatý volant 2010 (Golden Steering Wheel Award 2010) a pokračuje tak ve sbírání titulů pro modely Opel z nejrůznějších mezinárodních soutěží a anket. Vloni dovezla Zlatý volant do domovského Rüsselsheimu nová Astra a jen o něco dříve se Insignia ozdobila titulem evropského Automobilu roku 2009. Merivu získala pro Opel Zlatý volant již počtrnácté v 35 let dlouhé historii ankety Golden Steering Wheel. Na 40 milionů čtenářů titulů Auto Bild, Bild am Sonntag a 26 sesterských magazínů zvolilo Merivu do finálové dvacítky z celkem 42 kandidátů. Potom čtyřicítka porotců všechny finalisty důkladně otestovala na okruhu Pirelli v italském Baloccu. Meriva zvítězila ve více než polovině ze 32 sledovaných kritérií. Meriva byla jasným favoritem mnoha porotců, o čemž svědčí její vítězství u třech ze čtyř skupin (technici, editoři, VIP). Závodní jezdci jí přisoudili druhé místo. V konečném účtování Meriva jasně převýšila své konkurenty.

„Jsme na tuto cenu opravdu hrdí – bereme ji jako další důkaz, že naše vozy patří k nejlepším na trhu,“ prohlásil Nick Reilly, šéf automobilky Opel, při přebírání Zlatého volantu.

Meriva dosud získala tři významná mezinárodní ocenění: Cenu za design, ocenění za inovativní technologie Plux X od Allianz a podobné ocenění jí udělil i nizozemský magazín Autoweek. Meriva se také probojovala mezi finalisty evropské ankety Automobil roku (Car of the Year) a je ve finále také české ankety Auto roku 2011 v ČR. Meriva boduje i u zákazníků, o čemž svědčí více než 80 000 dosud registrovaných objednávek.

Sdílejte tento článek na Facebooku