Umíte zamaskovat nevěru?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Odsouzeníhodná, amorální, vztahy rozbíjející, ubližující. Tak bývá často charakterizována nevěra. Mimo jiné však lze uklouznutí ve vztazích popsat ještě jedním adjektivem, a to „častá.“ Ať už se nám to líbí nebo ne, mimomanželské zálety se staly součástí dnešních partnerských vztahů. A s tím i dilema, zda se s nepěkným úletem svěřit nebo raději držet jazyk za zuby. Popřípadě jak.Skrývat nevěrné chování jistě není chvályhodné, na druhou stranu se oborníci shodují, že šlo-li vyloženě jen o jednorázové selhání, které nehodláte opakovat, natropíte často mnohem větší paseku přílišnou upřímností. Z té by se totiž vztah nemusel vzpamatovat.

Jakkoli vám mohou přijít rady sexuologů ohledně zatloukání jednorázového úletu cynické, je pravda, že mlčením partnerce neublížíte a nezpůsobíte takovou křivdu a bolest, jako kdybyste šel s pravdou ven. Pokud se opravdu jednalo jen o chvilkové uklouznutí, které vám pomohlo uvědomit si důležitost současného vztahu a utřídit city k partnerce, raději dvakrát měřte a pak teprve řežte. Přestože se jednalo o jednu noc, která pro vás absolutně nic neznamenala, nečekejte u drahé polovičky pochopení. Ženy myslí jinak než muži, a u postelových avantýr to platí dvojnásob. Ženské pokolení není většinou schopno sexuálních dobrodružství bez citů a k nevěře se uchyluje z emočních důvodů. Nějakým rozvířeným testosteronem ji tedy neuchlácholíte, natož abyste ji přesvědčil, že už budete hodný chlapec. Žena vás naopak může začít podezřívat, přehnaně kontrolovat, nehledě na to, že jí způsobíte nelehké dilema a bezesné noci. Řada psychologů je dokonce toho názoru, že právě mlčením uštědříte dostatečnou lekci sám sobě, místo, abyste deprimoval partnerku. Často je totiž pro viníka účinným potrestáním nemalý pocit viny.

Jak tedy úspěšně zatloukat? Ženský šestý smysl je proslulý, proto se snažte, abyste se sám neprozradil a nezpůsobil dosud spokojenému vztahu nenávratnou trhlinu. V první řadě zničte všechny důkazy o inkriminované noci – stopy po rtěnce na límci od košile, parfémem nasáklé sako, SMSky nebo výpisy hovorů. „Z vlastní zkušenosti vím, že ve skrývání stop po nevěře se máme od něžného pohlaví co učit. Mají lépe zmapována tajemství lidské komunikace. A taky nezapomínají mazat inkriminující zprávy na mobilu nebo na Facebooku,“ přiznává se nevěrou políbený muž na diskusním fóru. Přes neodolatelnou touhu vašeho ega pochlubit se záletným úlovkem před kamarády udržte povídavý jazyk na uzdě. Chcete, aby si o vaší drahé šeptali vrabci na střeše nebo aby se nedej bože dozvěděla o vaší avantýře od drbající sousedky? Pokud si jí vážíte a chcete vztah udržet, nezmiňujte se o nočním dobrodružství, pokud ale vaše city k dosavadní ženě opadly, jděte s pravdou ven a následně o dům dál.

Sdílejte tento článek na Facebooku