Nový sedan Infiniti M37 – známe cenu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Infiniti potvrdila, že její nový model M37, první z trojice luxusních výkonných sedanů s motorem V6 a pohonem zadních kol aspirující na nejvyšší příčky evropské hierarchie manažerských vozů, bude k dispozici v pěti různých verzích s cenami od 1 320 000 Kč vč. DPH. Tento nový model vyvinutý pro evropský trh, jehož design byl inspirován koncepčním vozem Essence z roku 2009, bude na trh uveden v těchto dnech. Sportovní vzhled modelu M37 s výrazným zaměřením na řidiče a nejlépe vybaveným a nejprostornějším interiérem ze všech modelů Infiniti doplňuje benzinový motor V6 s objemem 3,7 litru a výkonem 235 kW (320 k).

M37 je rovněž technologicky nejvyspělejším vozem Infiniti. Součástí jeho výbavy jsou elektronické asistenční a antikolizní systémy souhrnně označované jako dynamický bezpečnostní štít (Dynamic Safety Shield). U verze Premium, u které se očekává největší zájem, je standardní bezpečnostní štít doplněn systémem sledování slepého úhlu (BSI – Blind Spot Intervention™), který je schopen registrovat vozidla v okolí a pomáhá zajistit, aby jim vůz Infiniti nezkřížil cestu.

Mezi nové technologie dále patří systém aktivního potlačení hluku (ANC – Active Noise Control) a Forest Air™, systém klimatizace, který v interiéru vytváří příjemný vánek a obohacuje vzduch o vůně uvolňující napětí a podporující pozornost řidiče.

Řada M37 je dobře vybavena v základu a zákazníci se nemusí potýkat se seznamy volitelné výbavy. Ceny začínají od 1 320 000 Kč vč. DPH, přičemž základní výbava všech verzí obsahuje například sedmistupňovou automatickou převodovku, bixenonové světlomety, přední sedadla elektricky nastavitelná v 10 směrech, kameru pro couvání, zvukový systém s pevným diskem (HDD) a nový volič jízdního režimu Infiniti Drive, který přizpůsobuje klíčové jízdní parametry podle jednoho ze čtyř režimů (sportovní, normální, ekonomický režim a režim sníh).

Verze M37 GT (od 1 396 500 Kč vč. DPH) klade důraz na luxus. Je vybavena vyhřívanými a klimatizovanými předními sedadly ze semianilínové kůže a dřevěným obložením White Ash s povrchovou úpravou Silver Powder. Verze M37S (od 1 460 300 Kč vč. DPH) představuje sportovnější variantu. V její výbavě najdeme aktivní řízení všech kol (4WAS – 4-Wheel Active Steering), sportovní sedadla, řadicí páčky pod volantem a 20″ kola z hliníkové slitiny.

Verze Premium v provedení GT (od 1 552 500 Kč vč. DPH) a S (od 1 616 300 Kč vč. DPH) jsou dodávány s veškerou dostupnou výbavou včetně balíčku prvků dynamické bezpečnosti (Dynamic Safety Shield), klimatizace Forest Air, zvukového systému Bose® Sound System se 16 reproduktory a vyhlášeným informačním a zábavním systémem Infiniti Connectiviti+ zahrnujícím navigaci s 30 GB pevným diskem.

Verze Premium jsou dále vybaveny tzv. ekonomickým pedálem (Eco Pedal), který pomáhá k úspornější jízdě. Když řidič jede příliš agresivně, vůz jej upozorní zpětným tlakem plynového pedálu na zbytečně vysokou spotřebu.

Model M37 zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,2 s a jeho nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Jeho kombinovaná spotřeba paliva je 10,2 l/100km a emise CO2 činí 235 g/km.

Dieselový model M30d bude uveden na trh v říjnu a hybridní model M35 na jaře 2011.

Sdílejte tento článek na Facebooku