Nissan NV200 na český trh

Sdílejte tento článek na Facebooku

Na veletrhu Autoshow Praha bylo 15. října 2009 představeno zcela nové užitkové vozidlo Nissan NV200, které definuje nové standardy velikosti nákladového prostoru při zachování mimořádně kompaktních vnějších rozměrů. K dispozici bude ve třech různých verzích – jako dodávka a ve dvou sedmimístných variantách – Combi a osobní verze Family.

„Evropský trh s malými dodávkami je mimořádně konkurenční. Aby mohla dodávka uspět, musí být zvnějšku kompaktní, ale uvnitř prostorná, se stylovým a současně praktickým provedením. Musí být cenově dostupná a mít nízké provozní náklady. Musí se snadno řídit a být flexibilní. NV200 toto vše splňuje a navíc překvapí rozměry vnitřního prostoru v tak kompaktní karoserii.“ říká
Simon Thomas, senior viceprezident pro prodej a marketing Nissanu v Evropě.

NV200 se vyznačuje zejména inovativním řešením vnitřního prostoru. Přestože vnější délka vozidla nepřesahuje 4,4 m, vnitřní délka zavazadlového prostoru dodávkové verze má víc než 2 m (2 040 mm). Přední pohon a kompaktní zavěšení zadní nápravy umožňují NV200 převézt najednou až dvě standardní europalety. S výškou 1,84 m NV200 nepřevyšuje své konkurenty, ale díky nízko položené podlaze narostl objem nákladního prostoru až na 4,1 m3. Maximální užitečné zatížení je 771 kg.

Interiér modelu NV200 je možné jednoduše přeměnit na pohodlný prostor pro cestující ve verzi Combi a Family. Obě osobní verze nabízejí standardně sedm sedadel ve třech řadách: ve střední řadě je místo pro tři a v zadní pro dvě osoby. Sklon každého sedadla je možné pro větší pohodlí nastavovat a všech sedm míst je vybavených trojbodovými bezpečnostními pásy.

Model NV200 je postavený na upravené verzi platformy B společnosti Nissan s nezávislým zavěšením přední nápravy se vzpěrou McPherson uchycenou v pomocném rámu, zadní náprava je vybavená listovými pery.

NV200 pohání výkonný zážehový 1,6litrový motor s výkonem 79 kW (108 k) a točivým momentem 153 Nm, případně vznětový motor o objemu 1,5 l, který dosahuje výkonu 63 kW (86 k) a točivého momentu 200 Nm. Obě varianty jsou standardně kombinovány s pětirychlostní manuální převodovkou.

Model NV200 jako vůbec první dodávka ve své třídě nabízí volitelně zadní parkovací kameru. Mezi další prvky standardní či volitelné výbavy se řadí např. inteligentní klíč, elektricky ovládaná okna a nebo ESP. Bezpečnostní výbava v standardní verzi zahrnuje protiblokovací systém brzd s brzdovým asistentem (BA) a systémem elektronického rozdělování brzdné síly (EBD). Airbagy chránící řidiče jsou standardem, boční airbagy jsou volitelné.

Základní cena činí 314 000 Kč (verze VAN, 1,6, 5M/T), bez DPH.
Prodej v ČR bude zahájen v prosinci 2009. Osobní verze Family přijde na trh v r. 2010.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek