Nissan 370Z Roadster nyní v ČR

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nejnovější přírůstek řady sportovních vozů – Nissan 370Z Roadster – je nyní dostupný i na českém trhu. Nový Roadster je nižší, štíhlejší, lehčí a rychlejší než jeho předchůdce. Nissan 370Z Roadster byl od počátku navrhován jako kabriolet, ale bez kompromisů v dynamice a jízdních vlastnostech. Nabízí proto stejný výkon, stejné jízdní vlastnosti i stabilitu jako model 370Z Coupé. Přesně 20 vteřin trvá přeměna 370Z z dvousedadlového vozu s přiléhavou střechou na dynamický kabriolet. Ke složení a zvednutí plně automatické skládací střechy navíc stačí jen stisknout tlačítko.

Stejně jako model Coupé pohání i Roadster poslední verze 3,7litrového motoru Nissan V6 o výkonu 328 koní, přičemž točivý moment je 363 Nm.
Splňuje emisní normu Euro 5. Výkon by měl uspokojit většinu zákazníků: maximální rychlost činí 250 km/h, přičemž zrychlení z 0 – 100 km/h zvládne Roadster za 5,5 s.

Podobně jako model 370Z Coupé je i nový Roadster zaměřen spíše sportovně. Měří 4 250 mm na délku, 1 845 mm na šířku a 1 325 mm na výšku. Rozvor je kratší přesně o 100 mm (2550 mm vs. 2650 mm), přičemž rozchod přední a zadní nápravy byl zvětšen o 15 mm, resp. o 55 mm. Níže se posunulo těžiště vozu.

Za vysokou míru ovladatelnosti a celkově větší kultivovanost vděčí vůz tužší konstrukci karoserie. Standardní šestistupňová manuální převodovka přichází s novinkou v podobě funkce Synchro Rev Kontrol (automatická korekce otáček při podřazování). K volitelným prvkům patří sedmistupňová automatická převodovka – je to poprvé, kdy je u vozu Roadster v Evropě automatická převodovka dostupná.

Nissan 370Z Roadster je dostupný ve dvou verzích. U obou je standardem bohatá výbava nabízející např. 18palcové hliníkové ráfky v novém provedení, deflektor vzduchu, elektricky nastavitelná, klimatizovaná sedadla či audiosystém BOSE.

K volitelným prvkům patří např. Nissan Connect Premium, vyspělý satelitní navigační systém s pevným diskem o kapacitě 40 GB a novou obrazovkou s vysokým rozlišením.

Nissan 370Z Roadster je nyní nabízen i zákazníkům v České republice, dostupný je od 1 202 499 Kč.

Sdílejte tento článek na Facebooku