Náš test: Opel Meriva

Sdílejte tento článek na Facebooku

Rafinované rodinné MPV Meriva se do srdcí českých zákazníků příliš nezapsalo. Přestože je na rozdíl od své předchozí generace mnohem hezčí a díky akčním cenám také cenově dostupné, zůstává v žebříčku prodejů až za druhou desítkou. Přitom v jejím rodném Německu patří k oblíbeným modelům značky Opel. Řekl bych, že je to pro naše řidiče dost velká škoda, protože Meriva má co nabídnout. A nejsou to jen zdůrazňované dveře otevírající se v opačném směru. Testovaný model:

Opel Meriva 1,7 CDTI

motor: přeplňovaný vznětový čtyřválec 1686 cm3

výkon: 96 kW/130 k při 4000 ot./min.

točivý moment: 300 Nm při 2000 – 2500 ot./min.

rozměry: délka 4288 mm, šířka 1912 mm, výška 1615 mm

rozvor náprav: 2644 mm

Malá MPV jsou určena pro rodiny s dětmi a pro ty je Meriva jako stvořená. Stačí, když se podíváte, jak velký a snadno přístupný otvor vznikne po rozevření předních i zadních křídel dveří. Zdá se vám, že je to zbytečné? Tak si zkuste na předloktí pověsit autosedačku s pětikilovým prckem, vzít do každé ruky jednu tašku a ještě přitom sledovat hemžícího se předškoláka. Uvidíte, že možnost mít to všechno po ruce a na očích není vůbec od věci. Meriva má ale jiné výhody pro rodinnou přepravu – zavazadelník o objemu 400 litrů, snadno přístupnou ložnou plochu, zadní okno s dobrým výhledem a zajímavě tvarově řešená okna pro cestující na zadních sedadlech. A za zmínku stojí určitě i vysouvací, snadno a rychle použitelný nosič kol.

Předchůdkyně nové Merivy nebyla žádná krasavice. Design ničím zvláštním neohromil, což se u nové generace výrazně změnilo. Mnohem dynamičtější vzhled jí bezpochyby výrazně prospěl. Vůz celkově narostl – do délky i do šířky, prodloužil se i rozvor. Malinko se snížila výška, ale jen o tolik, aby auto působilo energičtěji. Vysoké sezení s dobrým výhledem tak mohlo zůstat zachováno. Z profilu vás zaujme „vykousnuté“ zadní okno, které nejen vytváří osobitou tvář Merivy z boku, ale také umožní zajímavější výhled vašim ratolestem, nudícím se na zadních sedadlech.

Celý článek najdete v časopise AutoforDrive č.6/2011, který je v prodeji na stáncích celé ČR.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek