Martin Prokop pojede mistrovství světa s Fordem Fiesta

Sdílejte tento článek na Facebooku

Automobilový soutěžní jezdec Martin Prokop (27), úřadující mistr světa juniorské kategorie J-WRC a špičkový představitel mladé české „soutěžácké“ generace, se pro další sezony rozhodl spojit svou sportovní budoucnost se značkou Ford.

S vozem Ford Fiesta S2000 tak Prokop v příštím roce nastoupí v sedmi z deseti podniků série s oficiálním názvem Super 2000 World Rally Chamionship, který se pojede v rámci soutěžního mistrovství světa WRC. Na sedadle spolujezdce ho opět podpoří Jan Tománek, s nímž Prokop v letošním roce získal i historicky první titul mistra světa v automobilových soutěžích pro Českou republiku.

Prvním podnikem s Fiestou S2000 pro ně bude sněhová Švédská rally, zahajovací podnik světového šampionátu 2010. Na přípravu ovšem nebude příliš mnoho času: vůz totiž jihlavský tým Jipocar Racing dostane jeden či dva týdny před startem…

Kromě absolvování mistrovství světa S-WRC uvažuje dvojice Prokop – Tománek s Fiestou S2000 také o několika startech v rámci českého soutěžního šampionátu. Ve hře jsou přitom zejména jeho nejprestižnější soutěže jako Barum rally či Bohemia rally. O přípravu a servis vozu se přitom na světových i českých soutěžích nadále budou starat osvědčení technici a mechanici z jihlavského Prokopova Jipocar Racing Teamu.

A jaké jsou vlastně ambice posádky Prokop – Tománek pro příští rok?: „O sbírání zkušeností nám už nepůjde. Ve světových soutěžích jsme toho odjeli dost na to, abychom mohli mít vyšší cíle. Jen se s novým autem musíme rychle naučit pracovat. Věřím, že když se nám tohle podaří, budeme i v kategorii S2000 schopni pokračovat na stejné úrovni jako loni. A to znamená boj o stupně vítězů v každém podniku!“ říká úřadující mistr světa juniorů a novopečený pilot Fordu Fiesta S2000 Martin Prokop.

Aktuální informace:

Světová rada FIA rozhodla před několika hodinami o tom, že vozy S2000 pojedou v roce 2010 v rámci mistrovství světa hned dva seriály: Super 2000 World Rally Championship určený jednotlivcům a S2000 WRC Cup pro týmy.
Posádka Prokop – Tománek se zúčastní obou seriálů.

Sdílejte tento článek na Facebooku