Jak správně nakupovat trekingové boty on-line

Sdílejte tento článek na Facebooku

Chcete si pořídit nové trekingové boty, ale nemáte čas běhat po obchodech? Na internetu je k mání plno lákavých modelů – jenže jak správně trefit velikost, aby boty opravdu sedly? 

Nákup bot „na dálku“, tedy přes internet, je oproti návštěvě kamenného obchodu samozřejmě pohodlnější, ale o to důležitější je znát svoji správnou velikost. Problém je v tom, že velikost od jednoho výrobce nemusí odpovídat velikosti bot od jiné značky. To je způsobeno především tím, že různí výrobci používají různá kopyta. Navíc věc komplikuje fakt, že existuje více druhů číslování.

U nás nejpoužívanější jsou tři: evropské (EU), anglické (UK) a americké (US). Máte-li například běžně evropskou velikost 40, odpovídá to UK 6,5 a US 7,5. Neplechu v tom však dělají zpětné přepočty mezi jednotlivými číslováními, které mají za následek vznik velikostí jako 40 a 2/3, 43 a 1/3 atd. Proto se osvědčilo uvádět u každého výrobku velikostní tabulky, kde často bývají přepočty mezi jednotlivými číslováními a hlavně délky stélky v centimetrech. Tak má zákazník hned jasnější představu o tom, jaká je pro něj vhodná velikost. Pokud si ovšem stále není jistý zvolenou velikostí, může si změřit délku chodidla a společně se svou běžnou velikostí ji uvést do poznámky k objednávce.

Zde jsou konkrétní rady, jak postupovat:

  1. Měření provádějte v tenkých ponožkách nebo naboso.
  2. Ke stěně si na podlahu položte papír tak, aby jeho strana přiléhala ke stěně.
  3. Postavte se na papír tak, aby chodidlo mířilo kolmo od stěny a pata byla opřena o stěnu.
  4. Na papír si naznačte nejdelší místo chodidla, což bývá většinou palec.
  5. Změřte vzdálenost od okraje papíru po vyznačenou rysku nejdelšího místa na chodidle.
  6. Tuto naměřenou délku vyplňte při objednávání do poznámky.

Zdroj a foto: 4camping.cz

Sdílejte tento článek na Facebooku