Jak spolu souvisejí postava a (ne)uspokojivý sex

Sdílejte tento článek na Facebooku

Narůstající pivní mozol, povislé hýždě a po bicepsu jakoby se zem slehla. Při pohledu do zrcadla zkrátka zjišťujete, že vaše postava už není, co bývala. Může nedostatečná frekvence návštěvnosti posilovny ovlivnit váš sexuální život? Není žádným tajemstvím, že nejen ženy, ale také muže trápí nedokonalá postava. Nevycvičené či baculaté tělo může negativně ovlivnit sebevědomí a tím také sexuální život jedince. S narůstající váhou se zvyšuje strach z odmítnutí opačným pohlavím a nejistota, zda se budete partnerce líbit. Muži mají navíc složitější úlohu v tom, že by to měli být oni, kdo iniciují flirt i postelové hrátky – jenže co když se bojíte, že svou vyvolenou nezaujme vaše nahé tělo či že ji sexuálně neuspokojíte díky nedostatečné kondici?

Pokud se necítíte ve své kůži, máte-li se před milostnou akcí svléci, preferujete tmu, raději si necháváte i během intimních chvil na sobě kousky oblečení či během sexu uvažujete, jak asi vaše povislé břicho vypadá v dané pozici, zaděláváte si na problémy. Užíváte-li mozek během milostných chvilek, nedokážete si sex užít a ochuzujete sebe i partnerku o úžasné vášnivé zážitky. Zkuste se naopak na své nedostatky vykašlat a do postele je netahejte. A pokud pro vás představují opravdu závažný problém, není nic jednoduššího, než s nimi zatočit. Možná vám vadí, že nemáte fyzické síly k takovým polohám, jaké byste rád vyzkoušel, hned se zadýcháte a zpotíte, při sexu nevydržíte dlouho nebo se dokonce objeví problémy s erekcí. Řešením je zdravá a rozumná životospráva a sem tam nějaké to cvičení. Nesnažte se řešit nedostatky hladovkou, jen byste ublížili metabolismu a vaše libido by kleslo až někam k bodu mrazu.

Díky pravidelnému cvičení získáte fyzickou kondici k dlouhým hodinám milování, budete se cítit jistější sám sebou, zvýší se vám sebevědomí a budete si připadat přitažlivější a výkonnější. „Někdy je těžké začít s fyzickou aktivitou, ale jakmile jednou nastartujete, ten entusiasmus vás strhne. Jednoduše, s jídlem prostě roste apetit – a to platí i u cvičení,“ tvrdí specialistka na sex Mayana Shenhar.

A skvělá zpráva nakonec? Postavu a sebevědomí můžete vylepšovat také pomocí sexu samotného. Vášnivá půlhodinka je často mocnější než dřina v posilovně, navíc se můžete spolehnout na endorfiny, které se ihned vyplaví do vašeho těla. Sexuálně aktivním životem budete zkrátka akčnější, spokojenější, budete mít více energie a chuti zdolávat každodenní překážky. A zhasínat před milováním světlo vás ani ve snu nenapadne!

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek