Jak se vyrovnat s odmítnutím

Sdílejte tento článek na Facebooku

Typický večer v baru. Zachytil jste pohled sličné neznámé, následovala konverzace, výměna telefonních čísel, první rande a možná i pár dalších. Zdá se, že se vyhlídnutá žena chytila na udičku – nebo ne? Jak se vyrovnat s nečekaným odmítnutím ze strany nového úlovku a jak z něj vytěžit to nejlepší pro vás? Přenést se přes odmítavou reakci svého okolí, ať už jde o náš osobní či pracovní život, není nikdy jednoduché. Mužské pokolení má v sobě odedávna zakódovanou touhu zvítězit, pokořovat a dobíjet. A takové odmítnutí dalšího setkání – byť ženou, již pořádně neznáte a nelze o ní tvrdit, že je láskou vašeho života – mezi podobná životní zklamání jistě patří. Jak se zachovat, abyste dal bolesti z odmítnutí rychlé vale, a v budoucnu nemusel nikdy více čelit podobně nepříjemným chvilkám?

Už se neozvala? Neberte to tragicky!

Za prvé si odmítnutí neberte osobně a nehledejte problém u sebe. Patrně byl stejně na její straně! Trávit hodiny přehráváním všech detailů vaší konverzace a uvažováním, co jste jen mohl udělat špatně, rozhodně neprospěje vašemu i tak pošramocenému sebevědomí. Sice vás opustila, ale na druhou stranu – vždyť jste randili jen pár týdnů. Nakonec vám bude mnohem lépe bez ní!

Lekce do budoucna

Z nepříjemné situace si také můžete odnést ponaučení pro příště. Řešení problému vás naučí toleranci, poznáte lépe sám sebe a příště vás podobná situace nezaskočí. Nikdo sice nevítá zklamání v osobním životě s otevřenou náručí, na druhou stranu buďte rád, že vás odmítnutí potkalo ze strany nového úlovku a ne nového šéfa. Neúspěch v pracovní oblasti by byl patrně citelnější ránou.

Odmítnutím k dalším úspěchům

Nečekané odmítnutí může mít v konečném důsledku velmi pozitivní vliv na váš budoucí život. Ostatně jak říká staré, avšak neméně pravdivé přísloví: „zatímco se jedny dveře zavřou, jiné se otevírají“. Možná vás neúspěch v milostné oblasti popožene k úspěchům v zaměstnání, zlepšování cizích jazyků nebo k nalezení nového hobby. „Asi měsíc jsem randil s kolegyní z práce, když to z ničeho nic utnula. Zpočátku jsem nechápal a zvažoval, co jsem mohl pokazit. Smutek mě však rychle přešel, když jsem si uvědomil, že na tuto chvíli jsem vlastně čekal. Tehdejší práce mě nebavila a trapné dusno v kanceláři mě konečně donutilo podat výpověď a hledat novou práci. Přesídlil jsem do Prahy a dnes bych neměnil. A dotyčná? Před nedávnem jsem se dozvěděl, že se po našem rozchodu vrátila k bývalému. Problém tedy nebyl na mé straně, nýbrž na její – byla v citovém zmatku,“ prozrazuje jeden z těch, kteří využili milostného odmítnutí ve svůj prospěch a neprohloupili.

Sdílejte tento článek na Facebooku