Italové vyřešili problém silničních výmolů

Sdílejte tento článek na Facebooku

Studenti italské polytechniky přišli s originálním nápadem, jak vyřešit problém, který trápí řidiče po celém světě.Zvláště po tuhé zimě se ukazuje, že mnohé místní úřady nemají peníze na opravy vozovek. Vynalézaví kolegové Domenico Diego a Cristina Corradiniová přesvědčili italské odborníky na bezpečnost silničního provozu, že když nejsou peníze na opravy, měly by se výmoly prostě namalovat na žluto.

Diego a Corradiniová, studující na Technické univerzitě v Miláně, doufají, že jejich návrh, který pojmenovali „Bezpečná silnice“, zaujme i v dalších zemích.

„Když si nemůžete dovolit opravu, měli byste alespoň dát lidem možnost vidět výmoly, aby se jim lépe mohli vyhnout. Dalo by se tak předejít mnohým nehodám a řidiči by ušetřili na opravy na autech,“ řekl Diego serveru Newspress.co.uk.

V další fázi projektu by studenti rádi přesvědčili stavitele, aby několik centimetrů pod povrch vozovky vkládali už při stavbě vrstvu jasně žlutě zbarveného asfaltu. Ten by se dostal na povrch v okamžiku, kdy vozovku něco naruší.

„Přirovnali jsme povrch silnice k lidské kůži. Když jsme zranění, začínáme krvácet. A tak nás napadlo dát pod vrchní vrstvu asfaltu žlutou vrstvu. Ta při poškození vystoupí a vznikne tak jasný barevný kontrast, který je vidět i na poměrně velkou vzdálenost,“ dodal student.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek