Nissan Murano se vznětovým motorem

Sdílejte tento článek na Facebooku

Od svého uvedení na evropský trh na podzim 2008 zaujímá Murano druhé generace významné místo na trhu luxusních crossoverů – představuje spojení zajímavého designu, kvalitního interiéru a špičkových technologií. Přitažlivost vozu Murano výrazně vzroste v září, kdy se nabídka rozšíří o vznětový motor. Model Murano bude vybaven modernizovanou, posílenou verzí čtyřválcového motoru Nissan 2.5 dCi, který nabízí vyrovnaný průběh točivého momentu, hladký a tichý chod a nízkou spotřebu a emise. Motor dosahuje výkonu 190 k a točivého momentu 450 Nm. Plní emisní normu EURO 5.

K inovativním prvkům patří mimo jiné nový systém přímého vstřikování, který pracuje s vyšším tlakem, což zajišťuje dokonalejší spalování. Díky novému řešení hlavy válců bylo dosaženo plynulejšího sání a výfuku. Nové je rovněž turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek (Variable Nozzle Turbo – VNT) a s elektrickým ovládáním.

Automobil je vybaven šestirychlostní automatickou převodovkou s technologií ASC (Adaptive Shift Control), která upravuje řadicí schéma podle převažujícího stylu jízdy a uzpůsobuje tak reakce převodovky na míru řidiči a jízdním podmínkám.

Jedním z klíčových faktorů atraktivity vozu Murano je design kombinující vlastnosti SUV s dynamičtějšími prvky sportovního sedanu. Interiér navozuje pocit „business třídy“. Přístrojová deska, sedadla, prostorové náladové osvětlení, kvalitní materiály, či kožené čalounění a dekory z pravého hliníku posouvají interiér z kategorie sportovních SUV do třídy luxusních limuzín.

Součástí standardní výbavy je satelitní navigace s plnobarevnou 7palcovou obrazovkou, inteligentní klíč, tlačítko pro startování a vypnutí motoru, dálkové ovládání pátých dveří a zadních sedadel. Přední sedadla jsou elektricky nastavitelná a vyhřívaná. Kromě zadní parkovací kamery je Murano vybaveno přídavnou kamerou ve zpětném zrcátku na straně spolujezdce.

Součástí vyšších úrovní výbavy jsou vyhřívaná sedadla vzadu, elektrické nastavení volantu a paměťová funkce inteligentního klíče s informacemi o poloze sedadla řidiče, volantu a nastavení bočních zpětných zrcátek.

Jedinými prvky volitelné výbavy jsou metalické barvy a DVD s obrazovkou zabudovanou do střechy.

Sdílejte tento článek na Facebooku