Sportovní kit zvýší výkon Fordu Focus RS

Sdílejte tento článek na Facebooku

Stávající i budoucí majitelé sportovního vozu Ford Focus RS si budou moci brzy pořídit kit pro zvýšení výkonu, schválený společností Ford. Kit MP350 od firmy Mountune Performance zvýší výkon ze sériových 224 kW (305 koní) na 257 kW (350 koní) a točivý moment ze 440 na 460 Nm. Zpočátku bude kit nabízen prostřednictvím vybraných prodejců Ford ve Velké Británii, později však mají následovat také další evropské trhy. Jde o vůbec první sadu svého druhu pro Focus RS, která získala oficiální schválení Fordu a jejíž instalace neovlivní standardní záruku Ford.

Změny na motoru vycházejí z úprav vyvinutých pro exkluzivní limitovanou sérii Focus RS 500. Specialisté firmy Mountune na nich spolupracovali s motoráři divize Ford Team RS.

Sada MP350 se skládá z většího mezichladiče stlačeného vzduchu, větší komory vzduchového filtru, sběrného potrubí s větším průměrem a zesíleného palivového čerpadla. To vše doplňuje nová kalibrace řídicí jednotky motoru.

Na vybraných trzích společnost Mountune nabízí rovněž sady zvyšující výkon pro současné modely Focus ST a Fiesta 1.6 Ti-VCT, stejně jako pro Fiestu ST předchozí generace.

Sdílejte tento článek na Facebooku