Golf GTI Black Dynamic – silný dojem

Sdílejte tento článek na Facebooku

Golf GTI Black Dynamic zanechává silný dojem. Je černý jako noc, má červeno-černý interiér, motor TSI o výkonu 265 kW (360 k) a snížený sportovní podvozek. Tento unikát postavilo na kola za pouhých sedm měsíců devět učňů Volkswagenu ze čtyř oborů. Zvláštností jsou nápisy GTI z ručně vyrobených písmen na dveřích a zadním výklopném víku. Dalším vrcholem je zvuková aparatura o výkonu 1800 W s devíti reproduktory, která je zabudovaná v zádi vozu a je viditelná skrz speciálně vyrobené okno z organického skla. Tým složený ze čtyř žen a pěti mužů ve věku od 18 do 23 let si zvolil pro přestavbu sériového GTI motto „sportovně cestovat“.Martin Schmidt (22), budoucí mechatronik pro motorová vozidla, se věnoval mimo jiné ražbě nápisů GTI tzv. technologií hlubokého tažení a k novému projektu prohlásil: „Pro náš tým je Golf GTI Black Dynamic vrcholem našeho vzdělávání. Naučili jsme se neuvěřitelně mnoha věcem, rozvíjeli vlastní nápady a realizovali je na ‚našem‘ vozidle.“ A nadšeně k tomu dodává: „Kde jinde dostane člověk takovou příležitost?“

V případě studie Black Dynamic pochází všechno z rukou učňů: sportovní sedadla potažená černo-červenou Alcantarou a kůží, vnitřní výplně dveří s červeným ozdobným stehováním, lakování karoserie černou metalickou barvou v odstínu Deep Black v kombinaci s matně antracitovou ozdobnou fólií, řídicí jednotka motoru a převodovky zvyšující výkon o 110 kW / 150 k, zvětšená výfuková soustava a brzdová soustava s osmipístkovými třmeny.

Učni, kteří patří k nejlepším ve svých ročnících, naplánovali pod vedením svých instruktorů Detlefa Weinera a Björna Schallhorna celý koncept a vypracovali příslušné projektové plány. Navíc z modelové palety značky Volkswagen vybrali vhodné komponenty, vedli jednání s dodavateli a své nápady samostatně realizovali na vozidle. Nakonec budoucí lakýrníci, mechatronici, čalouníci a mechanici dali „svému“ GTI také jméno: Golf GTI Black Dynamic.

„Jsme hrdí na kreativitu a výkon našich učňů,“ zdůrazňuje Prof. Heiko Gintz, který vede profesní vzdělávání u Volkswagenu ve Wolfsburgu. S projekty, jako je Golf GTI Black Dynamic, nabízí Volkswagen svým nejlepším učňům příležitost k rozšiřování odborných znalostí.

Golf GTI Black Dynamic oslavil svou premiéru na 31. Setkání GTI, které se konalo od 16. do 19. května u jezera Wörthersee v Rakousku před cca 150 000 příznivci značky Volkswagen a tuningu.

Různé projekty speciálních vozidel realizované učni Volkswagenu byly v předchozích letech představeny jak na Setkání GTI u jezera Wörthersee, tak na veletrhu IdeenExpo v Hannoveru.

Technické údaje: Golf GTI Black Dynamic

Motor2.0 TSI s výkonem 265 kW (360 k)

Převodovka6stupňová dvouspojková DSG

Lak karoseriečerný metalický lak Deep Black v kombinaci s matně antracitovou ozdobnou fólií ve voštinovém designu na kapotě motoru a střeše

Vnitřní výbavaAlcantara, černá s červeným ozdobným stehováním

KolaBarracuda ET 41 8Jx19 (pneumatiky: 225/35 ZR 19)

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek