Fotbal pro charitu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Herec Ivan Trojan se rozhodl udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci ostatním. Ve čtvrtek 17. září se na bývalém spartakiádním stadionu na Strahově bil za tým Real Top Praha při benefičním fotbalovém turnaji na podporu Domova Sue Ryder s názvem BCC Sue Ryder Sparta Cup. Nutno uznat, že se do klání vžil dokonale a byl obávaným hráčem!

Za ostatní týmy se zapojili zástupci renomovaných společností, například CeWe Color, hotel Sheraton, ČSOB, GE Money Bank, Tefos a další. Na ty byl nakonec Trojan příliš krátký, a tak se na stupni vítězů neumístil. Záštitu nad turnajem převzal brankář Petr Kouba.

Že má buňky nejen pro herectví, ale i pro sport, dokázal Ivan Trojan na čtvrtečním turnaji vrchovatě. Své spoluhráče hlasitě povzbuzoval. „Tahej to!“ nabádal je ve fotbalové hantýrce a sám se přitom snažil být co nejužitečnějším členem týmu. V konečném výsledku se tým Real Top Praha na prvních příčkách neumístil, ale sport je zdravý a chuť pomáhat chvályhodná. Tričko tedy Trojan nepropotil nadarmo!

Vítězem celého turnaje se nakonec stal tým ČSOB. Benefiční turnaj přinesl pro seniory výtěžek v celkové výši 628 340 Kč. Díky této částce bude Domov moci poskytovat např. osobní asistenci (asi 500 hodin měsíčně) nebo pokryje výdaje na elektřinu a vytápění v Domově do konce tohoto roku. I když se nevybíralo vstupné, závěrečná tombola, v níž byla hlavní cenou podepsaná kopačka Petra Čecha, pomohla naplnit pomyslný váček s penězi od partnerů ještě o něco více.

Sdílejte tento článek na Facebooku