Film Odcházení je dotočen

Sdílejte tento článek na Facebooku

V závěru minulého týdne úspěšně skončilo natáčení filmové adaptace hry Václava Havla Odcházení. Podle vlastního scénáře snímek natočil exprezident a dramatik Václav Havel, který tak v oblasti filmové režie debutuje.„Je to pro mne velmi zajímavá a pozoruhodná zkušenost,“ hodnotí své první režijní působení bývalý prezident Václav Havel a zdůrazňuje, že pro natáčení bylo nesmírně důležité, že byl po celou dobu obklopen nejlepšími profesionály v oboru – nejen kameramanem Janem Malířem, střihačem Jiří Brožkem, ale všemi, kteří se na natáčení podíleli.

„Jde o jeden z nejnáročnějších projektů, jaký jsem realizoval,“ říká jeden z nejzkušenějších domácích producentů Jaroslav Bouček. „Především proto, že rozpočet se podařilo zabezpečit v rekordně rychlé době, obvykle sháním finance tři roky, v tomto případě jsem na to měl tři měsíce. Celé natáčení nakonec proběhlo bez větších problémů. Obávali jsme se o zdraví pana prezidenta, ale zvládl to fantasticky a podrželo nás i počasí,“ dodává producent.

Komorní drama o ztrátě moci vzniká v produkci společnosti BUC Film, producenta Jaroslava Boučka, který je podepsán pod řadou úspěšných domácích snímků jako například Je třeba zabít Sekala (10 cen Český lev), Babí léto (4 České lvy) nebo Václav (2 České lvy).

Natáčení probíhalo během července a srpna v památkově chráněném objektu vily Čerych v České Skalici, závěrečné záběry byly natočeny na zámku v Ploskovicích. Přestože děj je situován do exteriérových prostor zahrady, na natáčecím plánu se neprojevil žádný nepříznivý vliv počasí.

Premiéra je plánována na březen 2011.

Sdílejte tento článek na Facebooku