Nový Mercedes-Benz CLS

Sdílejte tento článek na Facebooku

S modelem CLS vytvořil Mercedes-Benz v roce 2003 zcela novou automobilovou třídu, u níž poprvé došlo k propojení elegance a dynamiky vozu kupé s komfortem a funkčností limuzíny. Veřejnost byla nadšena, konkurence ohromena – zrodila se stylistická ikona. Léta zůstal model CLS ve své třídě jediným čtyřdveřovým kupé a od října 2004 si ho pořídilo kolem 170 000 zájemců. Nové CLS bude mít světovou premiéru letos na podzim v Paříži.Rozměry vozu vzbuzují jako doposud značný rozruch: dlouhá kapota, úzká okna v bezrámovém provedení, v dynamickém stylu směrem dozadu se svažující střecha. Čtyřdveřové kupé Mercedes-Benz v roce 2003 okamžitě převzalo roli stylistické ikony. Proporce vozu se sice nezměnily, nicméně vše ostatní je u druhé generace tohoto průkopníka designu zcela nové.

Do oka okamžitě padne naprosto odlišný design přední části vozu, který má určité rysy vozu Mercedes-Benz SLS AMG. Maska chladiče není opticky integrovaná do kapoty, ale je vytvořená jako samostatný celek. Došlo tak ke zvýraznění délky přední části vozu charakterizující jeho sportovní charakter. Dominující na čele vozu je velká trojcípá hvězda umístěná uprostřed mřížky chladiče, která zdůrazňuje příbuznost k dalším vozům kupé značky. Atletický vzhled signalizují také rozměrné, tmavé a až hluboko do boků zasahující vstupy vzduchu opatřené černou mřížkou.

Další pozoruhodností jsou světlomety s technikou diod (LED), které ji vůbec poprvé využívají pro všechny dynamické osvětlovací funkce. Tato inovace je provedena ve značně působivé formě, když příslušný hlavní světlomet je rozdělen do tří separátních rovin. Zvýrazněná ramena sportovce v oblasti zadní nápravy podtrhují atletický charakter nového CLS. Široké blatníky působí jako silné napnuté svaly kočkovité šelmy připravené ke skoku. Boční pohled uzavírají zadní světla postavená taktéž na technice LED, která tvoří propojující element zádě vozu s jeho boky. Jejich tvar zvýrazňuje zezadu zřetelná široká linie, o kterou se opírá plochá střecha ve stylu kupé. Široký kovový pás dává pak zádi další optický akcent.

Vnitřní prostor kupé CLS charakterizuje nadčasový design a elegance s inovovanými detaily. Nápadný je tzv.“Wrap-around“ – efekt kokpitu: zvýšená linie se táhne v oblouku od dveří řidiče přes přístrojovou desku až ke dveřím spolujezdce. Centrální displej je integrován do horní části přístrojové desky. Zároveň navazuje klesající boční linie na dynamickou hranu exteriéru.
Zákazník si může vybrat z pěti barev interiéru, k výběru má také pět provedení ozdobných prvků a tři druhy koženého čalounění. Každé CLS je tak v podstatě jedinečné a lze ho konfigurovat v rozsahu teplé přirozenosti a chladné módnosti.

Sdílejte tento článek na Facebooku