Exkluzivní BMW v designu Memphis Style

Sdílejte tento článek na Facebooku

V Itálii byla představena dvojice unikátních vozů připomínajících Memphis Design Group. Svoji premiéru tyto vozy oslavily v nekonvenčním pavilónu UniCredit v Miláně. BMW i3 a BMW i8 se vyznačují exkluzivně provedeným interiérem a exteriérem, jež svým stylem vzdávají poctu vizionářskému uměleckému stylu, které znamenal v 80. letech revoluci ve světě designu.

Společnost Memphis Design založil v roce 1981 Ettore Sottsass. Od začátku svého působení svými návrhy a produkty provokoval. Používal neobvyklé materiály i grafiky. Kombinoval geometrické prvky stylu Art Deco s výraznými barvami Pop Artu, jasně patrné byly také minimalistické prvky používané v 70. letech.

Během osmdesátých let minulého století se společnost Memphis Design stala symbolem moderního designu. I proto bylo rozhodnuto konfrontovat tento styl v emotivní podobě s moderní dobou, která dále zdůrazní kvalitu původních designových návrhů.

 

Hlavními rysy nových zbarvení od Garage Italia Customs je kombinace různých linií vytvářejících hypnotické obrazce s výraznými barvami. Ve spojení s ostře řezanými povrchy automobilů vzniká skutečné ztělesnění rebelství a svobody, které se jednoznačně vymyká tradičním přístupům. Na první pohled je zřejmé, že každý element je navržen s dokonalou přesností a jeho geometrické tvary vhodně ladí s tvary karoserie obou vozů. Realizace celého projektu byla velmi náročná a vyžádala si více než pět týdnů práce. Před samotným lakováním vozů se výsledné tvary důkladně zkoušely maskováním a jemným dolaďováním. Na karoseriích těchto vozů je použito osm vrstev barev, což ukazuje na značnou náročnost celého procesu přípravy.

Také uvnitř je jasně patrný průkopnický přístup a novátorský duch typický pro Memphis Design, stejně jako BMW i. Pro čalounění jsou zvolené různé druhy materiálů, jako například technické tkaniny, Alcantara a kůže Foglizzo, vytvářející působivé kontrasty. Jasné barvy od oranžové do fialové nebo zelená a žlutá jsou spolu se speciálně navrženými grafickými obrazci hlavními prvky vnitřních prostorů obou vozů. Každá jednotlivá část interiéru se proto stala integrální součástí celku umělecky vyjadřující pestrá 80. léta, stejně jako ovlivňující design a dekorace let budoucích.

Po své premiéře na Salone del Mobile v Miláně bude BMW i8 MemphisStyle vystaveno na Frieze New York 2017. Jeden vůz BMW i8 MemphisStyle zavítá v průběhu roku 2017 také do České republiky.

Sdílejte tento článek na Facebooku