Cena Zlatý chrt 2016 udělena

Sdílejte tento článek na Facebooku

Dostihoví greyhoundi, vznešená a elegantní rasa. Všichni tito psi jsou vysocí, šlachovití, mrštní, štíhlí a velmi dobří běžci. Řeč je o Anglických chrtech. Ve středu 29. 3. proběhlo udílení cen Zlatý chrt – Golden Greyhound Awards, které se uskutečnilo na chrtím závodišti Greyhound Park Motol v Praze. Byli vyhlášeni nejúspěšnější dostihoví greyhoundi šampionátu Zlatý chrt roku 2016.

Tato velkolepá událost, pro kterou se již vžil název Chrtí Oskaři, se samozřejmě nemohla obejít bez českých celebrit, šampaňského, krásných žen, červeného koberce, zkrátka slavnostní atmosféry a všeho, co k ní neodmyslitelně patří. Vítězové celoroční chrtí soutěže, na předávání cen dorazili v luxusní limuzíně a pro ocenění si kráčeli po červeném koberci, jako skutečné světové hvězdy. Své výhry za vítězství převzali majitelé chrtů, kteří si své čtyřnohé mazlíčky navýsost hýčkají. Greyhoundi jsou z celého světa a jsou opravdovými dostihovými celebritami.

Zlaté sošky, tak zvané Chrtí Oscary v Greyhound Parku Motol letos předávala řada významných českých osobností. Zúčastnili se Monika Bagárová, Martin Dejdar, Kateřina Herčíková, Klára Doležalová, Barbora Mottlová, Denisa Nesvačilová, Lukáš Pavlásek, Andrea Verešová a Jolana Voldánová.

Každý rok si členové České greyhoundové dostihové federace vyberou některou z nadací, pro kterou se vítězný chrt vzdá své finanční výhry a prostřednictvím svého majitele předá tento dar ve prospěch potřebným.

V letošním roce velmistrovská výhra chrtí závodnice jménem CHANDON ve výši 100.000 Kč poputuje na Nadační fond Andrey Verešové, který podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů. Fond všestranně přispívá ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí.

Tento ročník Chrtích Oskarů má jednu zvláštnost – šampionát fen má dvě vítězky. Obě dosáhly shodného celkového počtu bodů za své umístění v jednotlivých dostizích uplynulé sezóny . Taková dualita se v historii bodovacího dostihového šampionátu Zlatý chrt – Golden Greyhound ještě nestala. Jsou jimi krásná černá fena ROSA Louise, která za své vítězství získala titul Zlatý chrt 2016 – Vítěz, a krásná žíhaná fenka Kinloch Chandon, jelikož zvítězila tři dostihové sezóny po sobě, dosáhla na nejvyšší titul Zlatý chrt 2016 – VELMISTR.

Sdílejte tento článek na Facebooku