100 let Chevroletu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Švýcarský imigrant, „ďábelsky odvážný“ závodník Louis Chevrolet a americký průmyslník Billy Durant založili Chevrolet Motor Car Company v Detroitu, USA 3. listopadu 1911.O sto let a přes 209 miliónů vozidel později je Chevrolet čtvrtou největší automobilovou značkou na světě z pohledu ročního prodeje. V roce 2010 prodal přes 4 milióny automobilů ve více než 130 zemích. Jinak řečeno, každých 7 sekund si na světě někdo koupí Chevrolet.

V současnosti Chevroletův motýlek nadále reprezentuje mladistvého, průkopnického ducha, zodpovědně expresivní dizajn a nekompromisní vytrvalost. Tyto kvality jsou viditelné v celé řadě současných modelů, do níž patří také Chevrolet Cruze, dvojnásobný vítěz Mistrovství světa cestovních automobilů a oceňovaný elektrický Chevrolet Volt.

„Rok 2011 byl příležitostí, jaká se naskytne jednou za život: oslavit ikonické úspěchy minulosti,“ řekl Wayne Brannon. „Do našeho druhého století vstupujeme nadále inspirovaní Louisem Chevroletem a jeho osobním mottem Nikdy se nevzdávej!“.

Chevrolet je celosvětově největší značkou General Motors. Chevrolet Europe dodává atraktivní vozy, které se vyznačují expresivním designem, praktičností, hospodárným provozem a vynikajícím poměrem ceny a hodnoty. Po znovuuvedení značky v Evropě v roce 2005 zde Chevrolet více než zdvojnásobil prodej svých vozů na více než 500 000 v roce 2008.

V roce 2010 zvýšil Chevrolet svůj tržní podíl v Evropě na 2,5 procenta prodejem 477 194 vozů. Chevrolet disponuje v Evropě sítí 2700 dealerství a servisních míst. V nabídce značky Chevrolet najdeme městský vůz Spark, malé Aveo, kompaktní čtyřdveřový Cruze sedan, SUV Captiva a legendární sporťák Corvette. V roce 2011 Chevrolet uvedl na trh sedm nových vozů: úplně nový rodinný van Orlando, nové SUV Captiva, Corvette Grand Sport Coupé, nové pětidveřové a čtyřdveřové Aveo, pětidveřový Cruze, kupé a kabriolet Camaro a oceňovaný elektrický automobil Chevrolet Volt s prodlouženým dojezdem. Největšími trhy pro Chevrolet jsou v Evropě Rusko, Itálie, Španělsko, Německo, Francie a Turecko.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek