Zimní sezóna na Dolní Moravě

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nedokážete si představit zimu bez lyží a nejradši byste na sjezdovce strávili každý víkend? Šlo by to zařídit na Dolní Moravě, protože se tu můžete těšit na zasněžené sjezdovky po celou sezónu. Díky moderním sněžným dělům tu máte jistotu sněhu od poloviny prosince, na kdy je naplánován Grand Opening.

 

Pro lyže a snowboardy je tu sedm sjezdovek dlouhých devět a půl kilometru. Na sjezdovkách sníh profesionálně upravují rolby Pisten Bully. V těchto nejmodernějších strojí se navíc budete moct svézt. Hodinová jízda v neobvyklém a obdivuhodném zimním kočáru o váze jedenáct tun jistě nadchne malé i velké milovníky techniky.  Na sjezdovku se mohou vydat i začátečníci – funguje tu lyžařská škola pro dospělé, takže pokud jste prošvihli ten správný čas v mládí, můžete to napravit a zamilovat si bílý sport i ve třiceti. Pozorovat okolní rej a slunit se s výhledem na zasněžené kopce můžete na příjemných odpočívadlech, které lemují sjezdovky.

Pokročilejší lyžaři mohou vyzkoušet Crossovou trať, Snowpark plný skoků a překážek všech obtížností, Funline trať s klopenkami a zatáčkami zakončenou myší dírou. Na své si přijdou i běžkaři na mnoha běžkařských trasách a ve Skialpovém centru si můžete vyzkoušet speciální vybavení, zjistit více o skitouringu nebo se můžete vydat na ranní či večerní túru na chatu Slaměnku. Kdo není s lyžemi kamarád, může si užít adrenalinovou jízdu na bobové dráze, večer se tu také sáňkuje, a to na dráze dlouhé dva a půl kilometru. Dokonce si můžete půjčit speciální kolo „fatbike“, které dokáže jezdit i v extrémních podmínkách studené Aljašky. Můžete si ale vyrazit i pěšky například na oblíbenou Stezku v oblacích, která vám nabídne i v zimě úchvatný výhled. Mezi všemi atrakcemi vás bez potíží povozí skibus, který funguje po celou sezónu zdarma.

Nemusíte dělat kompromisy ani v ubytování. V hotelu Vista se můžete zabydlet v komfortních pokojích, nechybí špičková restaurace a večerní bar. Kapacita tohoto resortu je ale mnohem větší, další možnosti ubytování najdete v chatách Slaměnka, U Slona nebo v několika dalších penzionech. Pro letošní zimu je připraveno i více parkovacích míst, takže se nemusíte bát, že byste nezaparkovali. Funguje zde samozřejmě i půjčovna sportovního vybavení.

Koncerty, testováním zimních potřeb, dobrým jídlem a pitím, ale hlavně skvělým lyžováním odstartuje resort Dolní Morava novou zimní sezónu. Grand Openingu se můžete zúčastnit už v sobotu 16. prosince. Vyhradit byste si na něj měli opravdu celý den. Program totiž začíná o půl deváté ráno lyžováním a skončí až dlouho po půlnoci na večírku se skvělými DJ. Celodenní skipas pro všechny generace pořídíte už za 100 korun! Po posledním koncertu odstartuje večírek v Aprés Ski baru U Slona, kde se o zábavu až do ranních hodin postará DJ Tommy Rich. Více se dozvíte na www.dolnimorava.cz.

 

Sdílejte tento článek na Facebooku