Ženská nevěra: proč se jí něžné pohlaví dopouští?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Možná máte v okolí kamaráda či kolegu, jemuž žena zahýbá. Nebo se dokonce podobná situace přihodila vám. V každém případě je důležité se na téma ženské nevěry podívat podrobněji. Zajímá vás, proč se ženy nevěry dopouštějí a co je do cizích ložnic vede? Dychtíte vědět, v čem se liší od té mužské?

Proč ženy podvádějí?

Mužská nevěra je, jak známo, postavena na genech, ženská má však poněkud jiný charakter. Ženy se do kalhot mužů vrhají z často odlišných důvodů, než by vás napadlo, nebo než jste si vůbec ochoten připustit. Jedním z nejčastějších důvodů bývá právě stereotyp ve vztahu. Říkal jste dřív své milé, jak jí to sluší, nosil jste jí snídani do postele a vymýšlel program na sobotní odpoledne? Pokud v současné době málokdy zvednete zadek od televize či hlavu od počítače, o dárku k výročí vás ani nenapadne přemýšlet a marně přemítáte, kdy jste spolu naposledy vyrazili do víru společenského života, pak je třeba se nad situací zamyslet. Ona to koneckonců možná už udělala…

„Ženy potřebují trochu pozornosti i v dlouhodobém vztahu“, uvádí Američanka Laura Snyder v článku Proč ženy podvádějí, „ovšemže chtěla být pouze vaším zlatíčkem, když jste ji neustále zahrnoval komplimenty, plánoval romantické večeře a sem tam překvapil novou polohou v posteli. Pokud jste však nyní přesvědčen, že se nemusíte nijak namáhat, abyste ji dostal do postele, nedivte se, když začne uvažovat, zda není jinde tráva zelenější.“ Ženské ego není o nic míň důležité než to mužské. Proto je možné, že si vaše drahá občasnou sexuální turistikou zvyšuje sebevědomí. Někdy jsou na vině single kamarádky, které dotyčnou lákají „na scestí“ v rámci divokých dámských jízd.

Dalším z důvodů ženské nevěry může být předešlá nevěra mužská. Proč? Vztah již dostal trhlinu vaším „uklouznutím“ a zhrzené ženské já se vám ze všech sil snaží dát za vyučenou. Dále mohou ženské pokolení k nevěře vést nuda, zvědavost, alkohol, nedostatek sexu a jiné příčiny. Obecně však platí, že je-li vztah s partnerem naprosto v pořádku, nemá žena k úletům s jinými samci důvod.

Mohu nevěru poznat a odhalit?

Přestože se říká, že ženy mají intuici mnohem lépe vyvinutou nežli muži, existují stovky případů, které bystrému mužskému oku neuniknou. Lenka Černá, autorka knihy 101 tipů jak poznat nevěru, radí: „Jedním ze znamení mohou být noví známí, o kterých nic nevíte, a se kterými tráví podezřele mnoho času“. Kdo že to je ta „Veronika“, se kterou chodí obden do posilovny? A proč jste ji ještě nikdy nepotkal? Nechce-li vás partnerka mezi nové druhy brát, mějte oči na stopkách. Pozornost byste měl zbystřit také ve chvíli, kdy vaše drahá podezřele často a nepřiměřeně náhle odmítá sex. Důvod? Možná má dostatek vášnivého skotačení jinde.

Sdílejte tento článek na Facebooku