Ženská nevěra: riziko stereotypu?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Šok. Překvapení. Vztek. To jsou první pocity, které vás zaplaví, dozvíte-li se ten děsivý fakt, že vás partnerka podvádí. Ženská nevěra je poměrně častým jevem, a také kontroverzním tématem. Může se týkat také vás, proto je dobré vědět, co ji způsobuje.

Stereotyp jako akutní nebezpečí

Nevěra je všude kolem nás, ať už si to připouštíme či ne. Stěžuje si kamarád při fotbálku v hospodě, že „už to nemá šťávu jako dřív“ a „něco se děje“? Nebo máte dokonce sám pochybné pocity o zvláštních náladách, pozdních příchodech a změněném chování vaší partnerky? Je načase zbystřit. Nevěra je totiž nejčastější příčinou rozchodů. Začíná to většinou nevinně. Romantickou fázi vztahu, kdy se nemůžete jeden druhého nabažit, vystřídá stereotyp, občasné neshody, nuda. Komunikace vázne, ze vztahu se pomalu vytrácí jiskra, pod tíhou každodenního stereotypu si partneři povídají méně a méně. A máte to – přesně tohle představuje ideální živnou půdu pro nevěru.

Slavní a nevěrní

Ani okolí s řešením situace nepomáhá. Nevěra je v našich končinách více či méně tiše tolerována. A proč by ne? Vidíme ji všude, ve filmech, televizních zprávách, v bulváru. A slavné osobnosti zrovna dvakrát nejdou příkladem. Za všechno hovoří citát Zdenky Ortové: „Je určitě příjemnější, zkazit si v posteli nevěrou pověst, než čtením oči.“ Není žádným tajemstvím, že muži jsou k nevěře všeobecně méně tolerantní než jejich partnerky. Na vině je žárlivost a taktéž fakt, že ženy bývají (až na výjimky) v bokových románcích většinou citově zaangažované, na rozdíl od mužů.

Moderní žena – nevěrná?

Čím dál více se objevují názory, že za nevěrou žen stojí současná moderní doba, která díky technologickému pokroku udělala z ženy více soběstačnou a sebevědomější bytost. Ženy se dnes mnohem intenzivněji věnují kariéře a plnohodnotnému osobnímu životu a tím pádem jsou také méně závislé na mužích a méně oddané rodinnému životu. Sexuologové právě v tomto trendu vidí pádné důvody pro ženskou nevěru.

Proč se ženy nevěry dopouštějí se dozvíte již brzy v dalším pokračování na téma Ženská nevěra.

Sdílejte tento článek na Facebooku