Santa Klausové požadují přednostní očkování proti prasečí chřipce

Sdílejte tento článek na Facebooku

Spojený řád opravdových vousatých Santů, sdružení zastupující Santa Klause, požaduje, aby Santa Klausové v USA měli přednost při očkování proti prasečí chřipce.

Prasečí chřipka dělá americkým Santa Klausům takové starosti, že jejich organizace dokonce uspořádala v rámci nedávné konference seminář na toto téma.
Teď podle listu Metro vyvíjí Spojený řád opravdových vousatých Santů tlak, aby jeho členové měli prioritu při očkování.

„Z celých Států slyším o Santech, kteří už prasečí chřipku dostali, ale ještě jsem neslyšel, že by někteří z nás měli možnost dát se přednostně očkovat,“ říká Nicholas Trolli, prezident Spojeného řádu.

Santové prý podle Trolliho chtějí vakcinaci „ani ne tolik na vlastní ochranu, ale aby chránili veřejnost“.

Klausové se bojí, jsou tlustí

Organizace požádala své členy, aby si myli ruce antibakteriálním mýdlem a brali vitamíny na podporu imunitního systému. Rodiče zase nabádá, aby nevodili k Santovi nemocné děti.

Spojený řád opravdových vousatých Santů není jedinou santovskou organizací, která požaduje pro vousaté Mikuláše přednostní očkování. Minulý týden žádal Jo Bonner, republikánský senátor z Alabamy, aby Santové byli zařazeni na přednostní seznam očkování.

K obavám o zdraví Klausů přispívají i výsledky výzkumu, jež ukázaly, že obezita může osoby, které se nakazí prasečí chřipkou, ohrozit.
Průběh nemoci je prý u lidí s vysokou nadváhou těžší. Ernest Berger, prezident skupiny Santa America, přitom odhaduje, že přibližně dvě třetiny amerických Santů mají nadváhu a jedna třetina je těžce obézní.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek