Jak na chřipku

Sdílejte tento článek na Facebooku

První vakcíny dorazily do Česka. Vláda dnes rozhodla o nové vakcinační strategii proti prasečí chřipce v České republice. Co však mají dělat ti, na něž se očkování nevztahuje? Řada odborníků upozorňuje na to, že očkování není jediným způsobem, jak se nákaze bránit.

Podle prvních informací by měl být očkován milion obyvatel; nejvíce dávek je přitom určeno chronickým pacientům, další pak zdravotníkům a osobám důležitým pro chod státu. V České republice ale žije 10 489 183 lidí (údaj ČSÚ k 30. červnu 2009). Přes záplavu zpráv o nárůstech počtu nakažených však ministerstvo zdravotnictví zdůrazňuje, že zatím není důvod k panice.

Devíti a půl milionu lidí tak nezbývá než hledat cesty, jak chřipce předcházet jinými způsoby – ucelené a srozumitelné informace o účinné prevenci však těžko někde najdete.

Právě proto vznikl nový informační portál www.jaknachripku.cz, který zájemcům nabízí nejen jednoduché a přehledné informace o této nemoci, ale především příklady dosud málo známých postupů v boji proti chřipce.

Cílem je podělit se o možnosti prevence a léčby nemoci. Portál upozorňuje, že proti chřipce lze bojovat i jinými prostředky než očkováním a kromě všeobecně známých metod představuje nové a unikátní způsoby, jak chřipce předejít.

Sdílejte tento článek na Facebooku