Výroba nové Hondy bude v Británii

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nová Honda Civic a příští generace modelu CR-V se budou vyrábět v britském závodě značky Honda. Společnost potvrdila, že nový hatchback Civic určený pro evropský trh i příští generace modelu CR-V se budou vyrábět v závodě Honda of the UK Manufacturing (HUM) v britském Swindonu. Ve snaze o další rozvoj HUM bude od začátku září obnovena běžná týdenní výroba, která musela být omezena v důsledku výpadku dodávek dílů způsobeného zemětřesením a vlnou tsunami v Japonsku počátkem letošního roku.

Nový Civic, který byl navržen výhradně pro evropský trh a který absolvoval rozsáhlé testy na evropských silnicích, představuje již devátou generaci oblíbeného hatchbacku. První generace modelu Honda Civic byla představena již v roce 1972.

Výroba malého rodinného automobilu bude v HUM zahájena koncem tohoto roku a zahájení prodeje je naplánováno na počátek roku 2012. Zahájení výroby nového vozu zůstalo v plánu i po nedávném výpadku dodávek dílů. 3 000 zaměstnanců továrny Honda pokračovalo v intenzivní přípravě na příchod nového modelu a během této doby absolvovali i příslušná školení nezbytná pro jejich další rozvoj.

„Naši zaměstnanci jsou velmi potěšeni tím, že příští generace modelu Civic se bude vyrábět zde ve Swindonu,“ říká Mark Trowbridge, ředitel HUM pro jakost a nové modely. „Příštích šest měsíců bude velmi náročných, neboť po dokončení školení a zkušební výrobě prototypů chystáme nájezd plné výroby nového modelu.

„Vzhledem k tomu, že budeme jediným závodem značky Honda na světě, který bude nový Civic ve verzi hatchback vyrábět, jsme velmi hrdí na schopné a obětavé pracovníky, které ve Swindonu máme,“ pokračuje Mark.

Rozhodnutí společnosti vyrábět v HUM také příští generaci modelu CR-V je dalším důkazem vysokých odborných kvalit britských zaměstnanců firmy Honda. Prodej nové generace modelu CR-V bude v Evropě zahájen na podzim roku 2012.

Společnost Honda také potvrdila, že v HUM bude od začátku září obnovena běžná týdenní výroba, která musela být omezena v důsledku výpadku dodávek dílů způsobeného zemětřesením a vlnou tsunami v Japonsku. Dodávky dílů z Japonska se výrazně zlepšily a HUM hodlá obnovit plnou kapacitu co nejdříve, aby bylo možné uspokojit poptávku zákazníků.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek